لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۴

کارزاری برای مسئول دانستن جمهوری اسلامی در سرکوب معترضان و حمایت از تروریسم آغاز شد


سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای، با انتشار بیانیه‌ای از ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سایر کشورهای گروه هفت، خواست تا جمهوری اسلامی ایران را به‌دلیل جنایت علیه بشریت در جریان سرکوب خشونت‌بار معترضان ایرانی و حمایت از تروریسم در سراسر جهان، پاسخگو کنند.

در این بیانیه‌ آمده‌است: «کشورهای مسئول، باید اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی شدیدتری را برای پایان دادن به فعالیت های نادرست ایران انجام دهند.

نویسندگان بیانیه از ایالات متحده و کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه و آلمان، خواسته‌اند که به مذاکرات «احیای برجام» پایان داده و از متحدان آمریکا بخواهند که سفیرانشان را از تهران خارج کرده و حضور دیپلماتیک ایران را نیز در کشورهای‌ خود کاهش دهند.

در این بیانیه ذکر شده‌ است: «سازمان ملل متحد، باید ایران را از «کمیسیون سازمان ملل در مورد وضعیت زنان» حذف و یک مکانیسم تحقیق مستقل را برای پاسخگو کردن حکومت در قبال سرکوب مردم ایران، ایجاد کند.»

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای اعلام کرده‌ است که جامعه بین‌الملل باید با انجام اقداماتی، منابع درآمدی حکومت ایران را که از آن در سرکوب مردمش استفاده می‌کند، محدود کند.

در بخش پایانی این درخواست نوشته شده که به‌دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم، باید تحریم‌هایی علیه رهبران رژیم، از جمله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران اعمال شود.

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای همچنین خواهان این شده که تحریم‌های پیشین، از جمله تحریم ناوگان نفتکش‌های ایران، با شدت بیش‌تر اجرا شود.

XS
SM
MD
LG