لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

وزیر دفاع آمریکا بر ضرورت جلوگیری از اقدامات بی‌ثبات کننده ایران تاکید کرد


لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در جمع فرماندهان و اعضای ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، بر ضرورت تداوم نقش فعال این ستاد در جلوگیری از اقدامات جمهوری اسلامی ایران و متحدانش در بر هم زدن ثبات منطقه خاورمیانه تأکید کرد.

ژنرال لوید آستین، روز جمعه ۱۲ فروردین ضمن اشاره به برخی چالش‌های جاری از جمله جنگ اوکراین و اوضاع افغانستان و عراق، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی برهم زننده ثبات در منطقه خاورمیانه نام برد و بر اهمیت نقش بازدارنده سنتکام در جلوگیری از این اقدامات تاکید کرد.

آقای آستین گفت: «این منطقه جایی است که ما از گذرگاه‌های آبی برای ادامه جریان تجارت جهانی محافظت می‌کنیم. جایی است که ما با تروریست‌هایی که شهروندانمان را تهدید می‌کنند می‌جنگیم. و جایی است که ما با شرکایمان برای مقابله با ایجاد بی‌ثباتی از سوی ایران و دستیارانش همکاری داریم.»

وزیر دفاع آمریکا در ادامه افزود، سنتکام در حفظ امنیت ایالات متحده در مقابله با تروریسم نقش محوری دارد.

وی گفت: «ماموریت سنتکام علیه تروریسم شامل تلاش‌های خارق العاده‌ای است که در افغانستان با کمک شرکایمان به عمل می‌آوریم. و همچنین هر روز با چالش‌های تهاجمی و قلدر مابانه ایران برخورد می‌کنیم.»

فرمانده سنتکام ایران را بزرگترین تهدید در منطقه معرفی کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

وزیر دفاع آمریکا در ادامه سخنان خود در زمینه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت که ایران در حال گسترش برنامه هسته‌ای و سرمایه گذاری بر روی قابلیت‌های نظامی خود به ویژه تقویت موشک‌های بالستیک است، و با به کارگیری سامانه‌های هوایی بدون سرنشین خود تهدیدی برای ما و متحدانمان به شمار می‌رود.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» یکی از شش ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح آمریکا است که مسئولیت حفظ امنیت منطقه خاورمیانه، آسیای مرکزی و شرق آفریقا را بر عهده دارد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG