لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۰

وزارت امور خارجه آمریکا به صدای آمریکا: به فرایند قضایی یونان احترام می‌گذاریم


در پی انتشار گزارشی در خبرگزاری رویترز درباره بارگیری مجدد نفتکش ایرانی توقیف شده در یونان، وزارت امور خارجه ایالات متحده، به خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «ما از آن‌ چه در رسانه‌ها منتشر شده، آگاه شده‌ایم. ما به فرایند قضایی یونان احترام می‌گذاریم و تحقیقات تکمیلی را به وزارت دادگستری یونان ارجاع می‌دهیم. یونان برای ایالات متحده، یک شریک ضروری و هم‌پیمان کلیدی محسوب می‌شود. روابط میان ما همچنان در حال تقویت است.»

خبرگزاری رویترز روز جمعه نوشت: «یک نفت‌کش ایرانی که چند ماه پیش توسط یونان توقیف شده بود، در حال بارگیری مجدد محموله نفتی‌ است.» این خبرگزاری به نقل از یک منبع که خواسته نامش فاش نشود گزارش داد: «انتقال آغاز شده است.»

ایالات متحده در ماه آوریل یک کشتی را مامور توقیف نفت این نفت‌کش کرده بود.

جمهوری اسلامی در ماه مه و به دنبال تخلیه نفت این نفت‌کش خود، اقدام به توقیف دو نفت‌کش یونانی در خلیج فارس کرد و هنوز آنها را آزاد نکرده است، اما دیوان عالی یونان در اوایل ژوئن با صدور حکمی اعلام کرد محموله نفتی مذکور باید به ایران بازگردانده شود.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG