لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۱

آمریکا ۱۲ شخصیت حقیقی و حقوقی در رابطه با کره شمالی را تحریم کرد


آمریکا نه شرکت و نهاد دولتی و سه شخص حقیقی را به خاطر نقش در توسعه برنامه هسته ای کره شمالی به لیست سیاه تحریم ها اضافه کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه طی بیانیه ای اعلام کرد ۹ شخصیت حقوقی و سه شخصیت حقیقی که در توسعه برنامه هسته ای کره شمالی نقش داشته اند را به فهرست تحریم های این سازمان اضافه کرده است.

به دنبال تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم این افراد و سازمان ها، سرمایه های آنها در آمریکا مسدود خواهد شد و شهروندان آمریکایی نمی توانند با آنها تجارتی داشته باشند.

به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، در میان این تحریم شدگان، دو شرکت روسی نیز وجود دارند. یکی از این شرکت ها که در مسکو مستقر است در حال تجارت با یک شرکت کره شمالی است که گفته می شود در توسعه برنامه هسته ای و موشک بالیستیک این کشور نقش داشته است.

شرکت روسی دیگر، «شرکت نفت مستقل» روسیه است که به کره شمالی نفت و تجهیزات مربوط به صنعت نفت می فروشد.

در فهرست وزارت خزانه داری همچنین نام یک مقام اطلاعاتی کره شمالی به نام کیم سو-کوآنگ به چشم می خورد که به گفته وزارت خزانه داری، در سازمانی وابسته به سازمان ملل متحد در اروپا جاسوسی می کرده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، در ماه مارس سال ۲۰۱۶ و در راستای مقابله با برنامه هسته ای کره شمالی، تحریم هایی گسترده بر آن کشور اعمال کرد.

این تحریم ها به آمریکا اجازه می دهند تا هر فرد حقیقی و حقوقی را که با بخش های عمده اقتصاد کره شمالی در ارتباط هستند به فهرست سیاه خود اضافه کرده و آنها را تحریم کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG