لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۸

درباره آزمایش دفاع موشکی آمریکا یا شبیه‌سازی حمله موشکی کره شمالی چه می‌دانیم


پایگاه هوایی نظامی وندنبرگ در مرکز کالیفرنیا آماده شلیک موشکی می شود که برای کاربرد دفاعی طراحی شده است و تنها ساعتی بعد از دهمین آزمایش موشکی کره شمالی در شش ماه گذشته، آزمایش می شود.

به گفته پایگاه نیروی هوایی فوق، این موشک رهیاب که قرار است زمانی بین ظهر تا چهار عصر به وقت غرب آمریکا شلیک شود در چارچوب آزمایش دفاع موشکی آمریکا است.

به گزارش شبکه خبری سی.بی.اس به نقل از مقامات آمریکایی هدف از این شلیک، شبیه سازی آزمایش موشکی کره شمالی است.

پایگاه وندنبرگ گفت تلاش می شود تا این موشک بر فراز اقیانوس آرام پرواز کرده و هدفی را که از میانه اقیانوس آرام پرتاب شود را رهیابی کند.

این آزمایش موشکی از بیش از یک سال پیش برنامه ریزی شده و چند بار به تاخیر افتاد.

شلیک و مسیر این موشک از لس آنجلس قابل مشاهده است اما محل تلاقی موشک و هدف احتمالا از دید خارج است.

سی.بی.اس می گوید تست موشکی روز سه شنبه در غرب آمریکا در پاسخ به تهدید فزاینده کره شمالی است که به تازگی سومین موشک خود در ظرف سه هفته را آزمایش کرده است.

این پرتاب آزمایشی موشک در آمریکا به گفته نشریه واشنگتن اگزماینر یا پیامی قوی به کره شمالی می دهد مبنی بر این که آمریکا سیستم دفاعی محکمی در مقابل تهدید آن کشور دارد و در صورت موفق نبودن آزمایش امروز مشخص می شود که سیستم دفاع موشکی آمریکا همچنان در حال تکمیل شدن است.

جیم متیس وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه به شبکه خبری سی.بی.اس گفت تهدید برنامه موشکی کره شمالی بسیار واقعی است به طوری که در صورت شکست دیپلماسی ممکن است جنگ دوم کره در پی باشد.

موشک کوتاه برد بالیستیک کره شمالی با طی مسافت ۲۵۰ کیلومتری در منطقه اختصاصی اقتصادی ژاپن سقوط کرد. این منطقه محل تردد کشتی های تجاری است.

برخی تحلیلگران می گویند تست موشکی کره شمالی برای شبیه سازی حمله احتمالی به پایگاه های نظامی آمریکایی در منطقه بود.

آنان می گویند آمریکا و ژاپن می توانند در زمینه های سایبری و موشکی علیه کره شمالی همکاری کنند. آمریکا در حال حاضر دارای یک برنامه حمله سایبری است که برای مختل کردن برنامه موشکی کره شمالی طراحی شده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دستور تحقیق درباره هرگونه خرابکاری احتمالی در برنامه موشکی این کشور را صادر کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG