لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۳

آمریکا ۳۴ شخص و نهاد دیگر را در ارتباط با بحران اوکراین تحریم کرد


نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری ایالات متحده
نمایی از ساختمان وزارت خزانه داری ایالات متحده

در راستای اعمال فشار بر روسیه به دلیل دخالت آن کشور در امور داخلی اوکراین، ایالات متحده روز سه شنبه از تحریم ۳۴ شخص و نهاد دیگر که در بحران اخیر اوکراین نقش داشته اند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت "اقدام امروز در اعمال تحریم علیه روسیه، در راستای حمایت از تعهد ایالات متحده برای یافتن یک راه حل دیپلماتیک برای بحران اوکراین صورت می‌گیرد."

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که تحریم‌های ایالات متحده علیه روسیه، تا زمانی که مسکو تعهدات خود در توافق صلح مینسک را بطور کامل اجرا نکند، لغو نخواهند شد.

این تصمیم واشنگتن یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که اتحادیه اروپا اعلام کرد تحریم‌های اقتصادی وضع شده علیه روسیه به دلیل نقش مسکو در بحران اوکراین را تا پایان ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ تمدید کرده است.

از آغاز درگیری‌ها بین کی‌یف و جدایی طلبان طرفدار روسیه در مناطق شرقی اوکراین در آوریل ۲۰۱۴ میلادی (بهار ۱۳۹۳ خورشیدی) تا کنون، بیش از ۹ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

در فهرست جدید وزارت خزانه داری آمریکا، ۱۴ نفر به دلیل تلاش برای دو زدن تحریم‌ها، شش جدایی طلب اوکراینی به دلیل تلاش برای نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی اوکراین، دو مقام دولت ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری پیشین اوکراین، و ۱۲ نهاد حقوقی از جمله سه بانک روسی فعال در شبه جزیره کریمه که سال گذشته روسیه آن را به خاک خود الحاق کرد، جای گرفته‌اند.

XS
SM
MD
LG