لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۰

آمریکا امروز روسیه را برای حمایت از اسد هدف تحریم‌های جدیدی قرار می‌دهد


دولت آمریکا قصد دارد روز دوشنبه ۲۷ فروردین تحریم های جدیدی را علیه روسیه اعلام کند. این تحریم ها به خاطر نقش روسیه در حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه صورت می گیرد.

نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل روز یکشنبه ۲۶ فروردین اعلام کرد که «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آن کشور، این تحریم‌های تازه را در روز دوشنبه اعلام خواهد کرد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین گفت این تحریم ها پیامی قوی به روسیه و دیگرانی است که از اسد حمایت می کنند.

وی افزود: این تحریمها شامل شرکتهائی خواهد شد که لوازم و تجهیزات تسلیحات شیمیائی در اختیار اسد گذاشته اند.

اظهارات خانم هیلی بعد از حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه است.

نیروهای نظامی ایالات متحده و متحدانش، فرانسه و بریتانیا، در پی فرمان پرزیدنت ترامپ، جمعه شب ۲۴ فروردین یک رشته حملات موشکی و هوایی را علیه مراکز و انبارهای تسلیحات و تجهیزات شیمیایی دولت سوریه انجام دادند.

اظهارات روز یکشنبه خانم هیلی در ادامه موضع گیری او و مقامات آمریکا درباره نقش روسیه و ایران در سوریه است. پیشتر وی گفته بود حملات در سوریه حامل پیامی روشن به ایران و روسیه بود.

قبل از این مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا هم در واکنش به حمله موشکی آمریکا و متحدان به سوریه گفته بود، ایران در حوادث سوریه مقصر است.

در حالی تحریم های آمریکا علیه روسیه به خاطر حمایت از اسد روز دوشنبه اعلام می شود که اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان روز یکشنبه گفت: جامعه جهانی باید تحریم‌های شدیدی را علیه سوریه، ایران و روسیه برقرار کند.

ایران و روسیه از زمان بحران سوریه و اعتراضات مردم به رژیم اسد، از او حمایت کردند و از چهار سال پیش در سوریه حضور نظامی دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG