لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۳

نظرسنجی: بیشتر آمریکایی‌ها خواستار روندی برای قانونی شدن حضور مهاجران غیرقانونی هستند


مرز میان آمریکا و مکزیک
مرز میان آمریکا و مکزیک

یک نظرسنجی جدید حاکی است که حدود دو سوم آمریکایی ها می گویند ساز و کاری قانونی باید در مقابل مهاجران بدون مدارک قرار گیرد. همین نظرسنجی در عین حال می گوید که ۲۶ درصد مردم آمریکا معتقدند توقف عبور از مرز باید اولویت اول مهاجرت باشد.

۶۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی که توسط سی.ان.ان و شرکت تحقیقاتی او.آر.سی انجام شده گفته اند اندیشیدن تدابیری برای قانونی کردن اقامت مهاجران بدون مدارک، باید در اولویت سیاست گذاری های دولت باشد.

۱۳ درصد گفته اند که بازگرداندن مهاجران غیرقانونی باید در اولویت باشد و یک درصد گفته اند که نظری ندارند.

۵۸ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی نگران هستند که بازگرداندن افراد ممکن است شامل حال افرادی که جرایم جدی مرتکب نشده اند نیز بشود.

۲۷ درصد از شرکت کنندگان گفته اند که دولت آمریکا باید تمامی مهاجران غیرقانونی را به کشورهایشان مسترد کند در حالی که ۷۱ درصد با این نظر مخالفند.

سی‌ان‌ان و او‌آر‌سی این نظرسنجی را از طریق تلفن و با مشارکت ۱۰۲۵ نفر از تاریخ اول تا چهارم مارس تنظیم کرده و تا سه درصد احتمال خطا برای آن در نظرگرفته اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان کمپین انتخاباتی خود همواره بر لزوم توقف ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا تاکید کرد و وعده ساخت دیواری مرزی میان آمریکا و مکزیک را داد.

آقای ترامپ از کنگره آمریکا درخواست کمک یک و نیم میلیارد دلاری براس ساخت این دیوار کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG