لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۰

دونالد ترامپ: کشور بدون مرز، کشور نیست


آقای ترامپ روز چهارشنبه دو فرمان اجرایی جدید درباره مرز ها و مسایل مهاجرتی امضا کرد.
آقای ترامپ روز چهارشنبه دو فرمان اجرایی جدید درباره مرز ها و مسایل مهاجرتی امضا کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ساعتی پیش در وزارت امنیت داخلی این کشور حاضر شد و در میان کارکنان این نهاد گفت: «وزارت امنیت داخلی یک سازمان اجرای قانون است.» او گفت از این نهاد می خواهم تا قوانین ایالات متحده را «به طور کامل» به اجرا بگذارد.

آقای ترامپ پیشتر در روز چارشنبه فرمان اجرایی را امضا کرد که دستور ساخت دیواری مرزی میان آمریکا و مکزیک را صادر می کند. او گفت وزارت امنیت داخلی مسئول اجرای آن است. به گفته آقای ترامپ: «وزير امنيت داخلى در همكارى با من و كاركنانم ساخت ديوار مرزى را آغاز خواهند كرد.»

دونالد ترامپ فرمان‌‌های اجرایی ساخت دیوار و برخورد با مهاجران غیرقانونی را امضا کرد

آقای ترامپ گفت: «ما به قوانین جدید نیاز نداریم بلکه در چارچوب موجود در قانون آمریکا کار می کنیم.»

دونالد ترامپ در این سخنان درباره لزوم تامین امنیت مرزهای کشور گفت: «کشور بدون مرز کشور نیست. آمریکا می خواهد مرزهایش را پس بگیرد.»

برای تازه ترین خبرها توییتر صدای آمریکا را دنبال کنید:

آقای ترامپ درباره صدور فرمان ساخت دیوار و جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی گفت: «با اجرای این تمهیدات کارتل های مواد مخدر برچیده شده، جلوی انتقال پول موارد مخدر از مرز آمریکا به مکزیک گرفته می شود، و در هر دو طرف مرز جان افراد را نجات داده می شود.»

او گفت: «بهبود اقتصاد میان آمریکا و مکزیک برای هر دو طرف خوب است. با همکاری اقتصادی و امنیتی مناسبات سیاسی دو طرف را بهبود می دهیم. ما روسای کارتلها و قاچاقچیان و مجرمان را از کشورمان بیرون می کنیم. دوران آنها در امریکا به سر آمده است.»

ساخت دیوار در مکزیک عمل به یکی از شعارهای انتخاباتی چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا است.

XS
SM
MD
LG