لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۹

مدیترانه طوفانی شد؛ ارتش آمریکا اسکله امدادی را موقتا از غزه به اشدود منتقل کرد


ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده روز جمعه ۲۵ خرداد اعلام کرد اسکله امدادی غزه که از ابتدای استقرار تاکنون به انتقال بیش از ۳۵۰۰ تن کمک به این باریکه کمک کرده را به طور موقت به ساحل اشدود اسرائیل منتقل می‌کند.

سنتکام علت این انتقال را طوفانهای دریایی مدیترانه و احتمال آسیب‌دیدگی مجدد اسکله ساخته شده در غزه عنوان و تصریح کرد که هدف از جابجایی موقت اسکله جلوگیری از آسیب‌های ساختاری ناشی از وضعیت دریایی منطقه است.

سنتکام با تاکید بر اینکه «پس از پایان تلاطم دریایی، اسکله به سرعت به سواحل غزه بازگشته و در آنجا مستقر و ارسال کمکهای بشردوستانه به غزه از سر گرفته خواهد شد» اضافه کرد: از هفدهم ماه‌مه برابر با ۲۸ اردیبهشت، بیش از ۳۵۰۰ تن کمکهای بشردوستانه از طریق کریدور دریایی ایالات متحده تحویل سازمانهای امدادی شده است تا بین مردم غزه توزیع شود.

اسکله شناور موقت غزه که با دستور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و توسط ارتش ایالات متحده ساخته و ۲۸ اردیبهشت ماه در سواحل غزه مونتاژ شد چند روز بعد از نصب در تاریخ ۸ خرداد‌ماه به علت خسارت ناشی از طوفان به طور موقت به بندر اشدود در اسرائیل منتقل و پس از تعمیرات، روز ۱۸ خرداد بار دیگر با موفقیت به نقطه اتصال در غزه مستقر شد.

ایالات متحده از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در غزه در تلاشی بی‌وقفه با همکاری شرکای بین‌المللی خود از مسیرهای مختلف زمینی، هوایی و دریایی در حال رساندن کمکهای بشردوستانه و رفع نیازهای اولیه مردم غیرنظامی غزه بوده است.

XS
SM
MD
LG