لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۰

پنتاگون در واکنش به خبر پرتاب احتمالی موشک توسط ایران: از نزدیک آن را زیر نظر داریم


جان کربی، سخنگوی پنتاگون، عکس از آرشیو
جان کربی، سخنگوی پنتاگون، عکس از آرشیو

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به اخبار حاکی از احتمال یک «پرتاب فضایی» توسط جمهوری اسلامی ایران، توانایی موشکی بالستیک ایران را تهدیدی برای منافع آمریکا و شرکایش دانست.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه ۲۲ آذر در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال پرتاب موشک از سوی جمهوری اسلامی ایران گفت که آمریکا از نزدیک آن را رصد می‌کند.

آقای کربی با اشاره به این که گزارش‌ها در این مورد را دیده‌ است، تاکید کرد که در مورد ارزیابی‌های اطلاعاتی چیزی نخواهد گفت.

وی با این حال ضمن تاکید بر پیشرفت برنامه موشکی بالستیک ایران در سال‌های اخیر، آن را «تهدیدی برای منافع ما و منافع امنیتی شرکای‌ ما در منطقه» دانست و گفت که آن را از نزدیک «رصد می‌کنیم.»

سخنگوی پنتاگون گفت:‌ «ما همچنین اطمینان پیدا خواهیم کرد که توانایی‌های لازم برای دفاع از منافع خود در منطقه را در اختیار داریم و کمک خواهیم کرد که متحدان و شرکای ما هم چنین کنند.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیشتر گزارش داد که بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و نظرات کارشناسان، به نظر می رسد که ایران برای پرتاب فضایی آماده می‌شود.

تصاویر ماهواره‌ای شرکت «پلنت لب» که آسوشیتدپرس آنها را بررسی کرده است، فعالیت در این پایگاه فضایی واقع در دشت‌های کویری استان سمنان، در فاصله حدود ۲۴۰ کیلومتری جنوب شرقی تهران، را نشان می‌دهد.

XS
SM
MD
LG