لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۲

پنتاگون: حمله به امارات متحده عربی کار حوثی‌های مورد حمایت ایران بود


جان کربی سخنگوی پنتاگون، عکس از آرشیو
جان کربی سخنگوی پنتاگون، عکس از آرشیو

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، با اشاره به حمله‌ اخیر به امارات متحده عربی گفت که حوثی‌های مورد حمایت ایران و همچنین شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق و سوریه از حملات پهپادی استفاده می‌‌کنند.

سخنگوی پنتاگون روز سه‌شنبه ۲۸ دی در کنفرانس خبری و در پاسخ به پرسشی در مورد حمله پهپادی به امارات متحده عربی گفت: «ما در این مورد شاهد ادامه حملات حوثی‌های مورد حمایت ایران بودیم، اما در عراق و سوریه نیز همچنان می‌بینیم که گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران همین تاکتیک و همین روش حمله با استفاده از پهپاد را انتخاب می‌کنند.»

جان کربی این حملات پهپادی را «تهدیدی در حال متحول شدن» خواند و با تاکید بر این که ارائه پوشش دفاعی صددرصدی بسیار دشوار است، گفت: «ما همواره سعی داریم مطمئن شویم می‌توانیم جلوتر از آن عمل کنیم؛ ولی دشوار است که بتوان همواره یک گام جلو بود.»

خبرنگاری در ادامه از سخنگوی پنتاگون پرسید: «گفتید حوثی‌های مورد حمایت ایران مسئول این حمله بودند. ولی وزیر خارجه آمریکا گفت که کار تروریست‌ها بود، ولی هیچکس، حتی حوثی‌ها را به آن مربوط نکرد. آیا ارزیابی شما می‌گوید که کار حوثی‌ها بوده است؟»

جان کربی در پاسخ گفت: «من به طور کامل و واضح در مورد آن صحبت کردم.»

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، پیشتر با صدور بیانیه‌ای گفته بود آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در گفت‌وگو با وزیر خارجه امارات متحده عربی، حمله تروریستی به آن کشور را محکوم کرد.

یک روز پیشتر و بر اثر انفجار سه کامیون حامل سوخت در امارات متحده عربی و آتش سوزی در نزدیکی فرودگاه ابوظبی، سه نفر کشته شدند.حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن گفتند که در عمق امارات حمله‌ای انجام داده‌اند.

XS
SM
MD
LG