لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۳

آخرین سخنرانی اوباما درباره وضعیت عمومی کشور در کنگره


سخنرانی سالانه باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست مشترک کنگره - ۲۰ ژانویه ۲۰۱۵
سخنرانی سالانه باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست مشترک کنگره - ۲۰ ژانویه ۲۰۱۵

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده برای ارائه آخرین گزارش دوران ریاست جمهوری خود به نمایندگان کنگره درباره وضعیت عمومی کشور آماده می‌شود. مقامات کاخ سفید می‌گویند این گزارش علاوه بر مروری بر دستاوردهای هشت ساله دولت او، حاوی نگرش خوش بینانه به آینده نیز خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا در ویدیویی که در یوتیوب منتشر شده، گفته است که در حال نگارش آخرین سخنرانی وضعیت کشور در نشست مشترک کنگره است که روز سه شنبه هفته آینده دوازدهم ژانویه (۲۲ دی ماه) ایراد خواهد کرد.

آقای اوباما در این ویدیو، با بیان این که از همیشه خوشبین تر است، می‌گوید "فکر نمی‌کنم از هفت سال پیش و هنگامی که رئیس جمهور شدم، هرگز نسبت به سال پیش رو تا این اندازه خوشبین بوده‌ام، که اکنون هستم."

وی در ادامه گفت "آنچه می‌خواهم در گزارش وضعیت کشور بر آن تمرکز کنم، تنها پیشرفت های چشمگیرمان نخواهد بود؛ تنها این نخواهد بود که چه کاری در سال پیش رو خواهیم کرد، بلکه چه کاری همه ما باید در سال های آتی در کنار یکدیگر انجام دهیم. کارهای بزرگی که آمریکای بهتر، قوی تر و شکوفاتر را برای فرزندانمان تضمین خواهد کرد."

مشاوران ارشد رئیس جمهوری آمریکا می‌گویند، گزارش وضعیت کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی، به نوعی به رسم همیشگی نخواهد بود و او به جای ارائه فهرستی طولانی از قوانینی که باید تدوین شوند، از سخنرانی خود برای ترسیم دیدگاه و برخورد همه جانبه به مسائلی استفاده خواهد کرد که آمریکا با آنها مواجه است و میراثی که او می‌خواهد از دوران ریاست جمهوری اش بر جای بگذارد.

آنها می‌گویند، او احتمالاً به انتخابات ریاست جمهوری نوامبر امسال، بطور مشخص اشاره نخواهد کرد، اما خط مشی کلی دموکرات‌ها را در این انتخابات مشخص می‌کند.

کاخ سفید هم گفته است، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود ورای انتخابات آتی ریاست جمهوری فکر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG