لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۶

اوباما توضیح داد چرا از عبارت «تروریست اسلامی» استفاده نمی کند


آقای اوباما چهارشنبه شب در گفت گویی با پرسنل نظامی پادگان فورت لی در ویرجینیا به میزبانی سی ان ان شرکت کرد.
آقای اوباما چهارشنبه شب در گفت گویی با پرسنل نظامی پادگان فورت لی در ویرجینیا به میزبانی سی ان ان شرکت کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می گوید از عبارت «تروریست اسلامی» استفاده نمی کند چون نمی خواهد به ادعای تروریست های تندرو اعتبار و ارزش بدهد.

باراک اوباما چهارشنبه شب در گفت گویی با پرسنل نظامی پادگان فورت لی در ویرجینیا به میزبانی سی ان ان شرکت کرد. آقای اوباما در این نشست گفت از واژه «تروریست اسلامی» به این جهت استفاده نمی کند که نمی خواهد به ادعای آنها که می گویند اسلام را نمایندگی می کنند، ارزش واعتباری داده شود؛ زیرا آنها نماینده اسلام نیستند.

پرزیدنت اوباما گفت بارها تذکر داده ام تشکیلاتی تروریستی نظیر القاعده یا داعش، سعی می کنند با منحرف ساختن افکار،و زیر لوای اسلام، بهانه ای برای وحشی گری و آدم کشی های خود پیدا کنند.

پرزیدنت اوباما گفت اینها کسانی هستند که کودکان را می کشند. مسلمانان را می کشند. برده جنسی می گیرند. هیچ منطقی مذهبی وجود ندارد که اعمال آنها را توجیه کند.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «من مواظب بوده ام هنگامی که این موارد را مطرح می کنم ، حساب این قاتلان را از انبوه مسلمانان، از یک میلیارد مسلمانی که در گوشه و کنار دنیا ، از جمله در کشور خودمان حضور دارند، که مسئولیت پذیرند و در کمال مسالمت و صلح‌جویی جزو سربازان، ماموران پلیس ، آتش نشانان ، آموزگاران ، و همسایگان و دوستان ما هستند، جدا نگاه دارم.»

در سالهای اخیر گروههای تندروی مذهبی همچون القاعده و داعش با القاب اسلامی قصد توجیه جنایت های خود را دارند. از چهارسال پیش که داعش پا گرفت، خود را «دولت اسلامی» نامید اما برخی سیاستمداران و رسانه ها از این عنوان برای آنها استفاده نمی کنند.

XS
SM
MD
LG