لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۹

مک‌مستر: نگاه پرزیدنت ترامپ به ایران همه جانبه است و محدود به برجام نیست


مشاور امنیت ملی آمریکا، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی ان ان، توافق اتمی ایران را اساساً اشتباه خواند و گفت نگرانی کاخ سفید چگونگی برخورد با رفتار بی ثبات کننده ایران است.

اچ آر مک‌مستر در این مصاحبه گفت، ایران از توافق هسته‌ای تیر ماه ۱۳۹۴ با قدرت‌های جهانی به عنوان پوششی برای پیشبرد برنامه اتمی خود استفاده می‌کند.

مشاور ارشد امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت، پرزیدنت ترامپ در برخورد با ایران نگاهی همه جانبه دارد و تنها به توافق اتمی با تهران نمی‌نگرد.

وی در توضیح این برخورد همه جانبه گفت، پرزیدنت ترامپ از منافع مردم آمریکا و حفاظت از شهروندان آمریکایی در سراسر جهان و حمایت از متحدان آمریکا در مقابل رفتار بی ثبات کننده تهران حرکت می‌کند.

آقای مک مستر پیشتر نیز در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ای بی سی علیه قصد ایران برای استفاده از توافق اتمی و فعالیت های بی ثبات کننده هشدار داده بود.

به گفته او «اما دو موضوع مهم دیگر هم در این رابطه وجود دارد: نخست باید از این امر اطمینان حاصل کنیم که این توافق تبدیل به پوششی برای ایران جهت تولید مخفیانه تسلیحات اتمی نشود. دوم، تحرکات دخالت‌های نظامی ایران در منطقه خاورمیانه، اقدامات بی ثبات کننده‌ای است که نتایج و عواقب بسیاری از لحاظ سیاسی و زیر پا گذاشتن حقوق انسان‌ها داشته است.»

آقای مک مستر می‌گوید، ایران با حمایت از بشار اسد در سوریه و تروریست‌های افراط گرا، در پی خشونت و خونریزی در سراسر خاور میانه است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG