لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۷

رییس امور خارجی کنگره: آمریکا باید در توافق ایران بماند و سفت و سخت آن را اجرا کند


اد رویس، رییس جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، می گوید ایالات متحده باید به جای مذاکره دوباره بر سر یک توافق هسته ای دیگر با ایران بر اجرای برجام تمرکز کند.

به گزارش وبسایت سی ان ان، این قانونگذار جمهوریخواه کنگره آمریکا در گفتگویی با شبکه خبری سی ان ان گفت: «ما باید توافق را سفت و سخت اجرا کنیم و در نتیجه ایران را مجبور به پایبندی به برجام کنیم».

اظهارات اد رویس ساعاتی پس از سخنرانی پرزیدنت ترامپ در سازمان ملل متحد عنوان شد.

رویس گفت راه درست، تمرکز بر عمل ایران به تعهداتش بر مبنای برجام و همچنین عقب نشاندن آن کشور در منطقه خصوصا دور نگاه داشتن نیروهایش از اسراییل است.

به گفته رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا: «در ادامه مساله این است که چگونه بر پایبندی به برجام و اجرای آن تمرکز کنیم؟ و چطور بر جلوگیری از پیشروی آن ها در برنامه موشک های بالیستیک و همچنین جابجایی نیروهایشان متمرکز شویم؟»

اد رویس می گوید به اعتقاد او ایران «روح برجام را نقض کرده» است، اما تاکید دارد که آمریکا با برداشتن تحریم ها اهرم فشار قابل توجهی را از دست داده است که مستقیم در دستان سپاه پاسداران قرار گرفته است: «آن ها اکنون این پول ها را در اختیار دارند و در واقع یک جورهایی خمیردندان از لوله خارج شده است».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG