لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۳

پولیتیکو از احتمال اقدامات جدید آمریکا علیه حزب الله لبنان خبر داد


نشریه پولیتیکو در گزارشی به نقل از سه مقام کاخ سفید که نخواستند نامشان فاش شود، از احتمال اقدامات محدود کننده جدید دولت پرزیدنت ترامپ علیه حزب الله لبنان، در واکنش به فعالیت های مخرب ایران در خاور میانه خبر داد.

بر اساس این گزارش، این اقدامات شامل تعیین جایزه برای دستگیری عوامل حزب الله لبنان، گسترش دامنه رصد فعالیت های نامشروع آن، و تبادل اطلاعات بین متحدان آمریکا در مورد فعالیت های آن گروه شبه نظامی شیعه خواهد بود.

گروه حزب الله لبنان، که به گفته کارشناسان اندیشکده ها در واشنگتن توانسته است امسال به در آمدی بالغ بر یک میلیارد دلار دست یابد، از حدود بیست سال پیش در فهرست گروه های تروریستی وزارت خارجه ایالات متحده بوده است.

ایران با ارائه حمایت های مالی، تسلیحاتی و آموزشی، از این گروه در جنگ های نیابتی خود در منطقه استفاده می کند و شبه نظامیان عضو آن در حال حاضر در حمایت از دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در آن کشور می جنگند.

پولیتیکو، که اخبار سیاسی واشنگتن را پوشش می دهد، چند روز پیش هم گفته بود دولت پرزیدنت ترامپ قصد دارد به عنوان بخشی از کمپین تازه «فشار علیه ایران»، نام سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG