لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۴

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ: دیدار با رهبران فلسطینی سازنده بود


آقای کوشنر مشاور ارشد و داماد پرزیدنت ترامپ بعد از دیدار با مقام های اسرائیلی، دیداری با مقام های فلسطینی داشت.
آقای کوشنر مشاور ارشد و داماد پرزیدنت ترامپ بعد از دیدار با مقام های اسرائیلی، دیداری با مقام های فلسطینی داشت.

هیات نمایندگی برای برقراری صلح خاورمیانه میان اسراییل و فلسطینی ها به رهبری جرد کوشنر، مشاور ارشد و داماد پرزیدنت ترامپ پس از دیدار روز پنجشنبه با نخست وزیر اسراییل، روز جمعه با رهبران تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کرد؛ دیداری که «سازنده» توصیف شده است.

هیات نمایندگی برای برقراری صلح خاورمیانه میان اسراییل و فلسطینی ها می گوید با رهبران تشکیلات خودگردان فلسطینی در مورد چگونگی آغاز مذاکرات صلح خاورمیانه گفتگو شده است.

اگرچه محمود عباس رییس تشکیلات فلسطینی موضع مثبتی از خود نشان داده است اما برخی از مقامات فلسطینی معتقدند که ایالات متحده متعهد به راه حل دوکشوری برای حصول صلح نیست.

پیام پرزیدنت ترامپ برای «عباس»

آقای کوشنر مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ درباره دیدار با محمود عباس گفت: پرزیدنت ترامپ برای آقای عباس، بهترین امید و آرزویش را فرستاده است.

وی افزود: پرزیدنت ما را از واشنگتن فرستاده تا امروز درباره موضوعی که برایش بسیار مهم است یعنی روابط صلح آمیز میان کشورها و کل منطقه مذاکره کنیم. او بسیار خوش بین و امیدوار است که آینده ای بهتر برای همه مردم فلسطین و تمامی مردم اسرائیل برقرار شود تا سالها با هم کار و زندگی کنند و روابط بسیار خوبی داشته باشند، بنابراین رئیس جمهور ترامپ بسیار امیدوار است و از تمام تلاش هایی که امروز انجام شده است قدردانی می کند و از این بابت سپاسگزار است.

مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ افزود: فلسطینی ها همچنان به دنبال تعهد از سوی دولت ترامپ برای ایجاد یک دولت فلسطینی در کنار اسرائیل هستند که در دو دهه گذشته مبنای سیاست منطقه ای ایالات متحده بوده است. آخرین دور مذاکرات صلح میان دو طرف سه سال پیش با شکست مواجه شده است.

در این دیدار، محمود عباس ، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز گفت: ما به کمک هیات آمریکایی تحت ریاست آقای جرد کوشنر می توانیم صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها را به دست آوریم و از رئیس جمهور ترامپ، که از همان ابتدا چندین بار در جلسات قبلی خود، چه در واشنگتن، چه ریاض و چه در بیت لحم، بارها تکرار کرده است که یک معاهده صلح تاریخی در خاورمیانه را عملی خواهد کرد سپاسگزاریم.

وی افزود: ما تأکید می کنیم که با فرستاده ویژه ایشان که برای صلح کار می کند همکاری خواهیم کرد تا به آنچه رئیس جمهور ترامپ به عنوان توافق نهایی نام می برند دست یابیم. ما می دانیم که شرایط دشوار و پیچیده است. با این حال، وقتی که تلاش های خوبی انجام شود هیچ چیزی غیر ممکن نیست

شهرک سازی اسراییلی ها و موضوع امنیت مهمترین خواسته های طرف فلسطینی است.

آقای کوشنر و هیات همراه اش همچنین روز پنجشنبه و در همین راستا با مقاماهای مصر، عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، اردن و قطر هم دیدار کرده بودند.

پرزیدنت ترامپ از عنوان «توافق نهایی» برای مذاکرات اخیر برای صلح در خاورمیانه یاد می کند.

جرد کوشنر عصر پنجشنبه به وقت محلی در اورشلیم با بنیامین نتایاهو نخست وزیر اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کرد.نتانیاهو در حالی که در کنار کوشنر ایستاده بود گفت، موضوعات زیادی برای گفت‌وگو داریم، این که چطور صلح، ثبات و امنیت را در منطقه پیش ببریم.

نخست وزیر اسرائیل اضافه کرد، «من فکر می‌کنم همه این موارد قابل دسترس هستند.»

جرد کوشنر نیز به خبرنگاران گفت رئیس جمهوری آمریکا به یافتن راه حلی که بتواند برای مردم این منطقه آرامش و رفاه به ارمغان آورد بسیار متعهد است.

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان در مصاحبه‌ای رادیویی گفت، فلسطینی‌ها به دنبال پاسخ‌های روشن آقای کوشنر درباره شهرک‌‌سازی اسرائیل هستند.

از شهرک‌سازی‌ ها به عنوان یکی از موانع گفت‌وگوهای صلح خاور میانه یاد می‌شود و دولت پیشین در آمریکا از منتقدان سیاست‌های اسرائیل در این زمینه بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG