لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۵

ماجرای لغو و برگزاری دیدار مقام های مصر با مشاور ارشد و داماد پرزیدنت ترامپ چه بود


The Virginia creeper on the outside of the Tu Hwnt i'r Bont tea room starts to turn red with the arrival of Autumn in Llanrwst, Britain.
The Virginia creeper on the outside of the Tu Hwnt i'r Bont tea room starts to turn red with the arrival of Autumn in Llanrwst, Britain.

جرد کوشنر، مشاور و داماد پرزیدنت ترامپ، در سفر به خاورمیانه می کوشد امکان بازگشت اسراییلی ها و فلسطینی ها به مذاکرات صلح را ارزیابی کند؛ این مذاکرات از سال ۲۰۱۴ متوقف شده است؛ همزمان سفر او به مصر با حواشی روبرو بود.

واشنگتن پست نوشت کوشنر چهارشنبه در قاهره در حالی به دیدار مقام های ارشد مصر رفت که وزارت خارجه مصر در بیانیه ای تند ناخشنودی خود را از تصمیم دولت ترامپ به قطع یا تاخیر در پرداخت بیش از ۲۹۰ میلیون دلار کمک نظامی و اقتصادی آمریکا ابراز کرده بود.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، سه شنبه اعلام کرد ۹۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار از کمک اقتصادی و نظامی آمریکا به مصر را به کشورهای دیگر خواهد داد و پرداخت ۱۹۵ میلیون دلار کمک نظامی را به بهبود اوضاع حقوق بشر در آن کشور منوط می کند.

قانون جدیدی در مصر فعالیت های خیرخواهانه بسیاری از سازمان های غیردولتی را غیرقانونی اعلام کرده است.

دیدار کوشنر و سامح شکری، وزیر خارجه مصر، در شرایطی انجام گرفت که گزارش های تایید نشده از لغو این دیدار حکایت داشت.

مجموعه کمک های نظامی آمریکا به مصر باید صرف مبارزه با تهدیدهای امنیتی داخلی و تروریسم شود.

مصر طی سی سال گذشته از زمان امضای پیمان صلح با اسراییل حدود ۸۰ میلیارد دلار کمک نظامی و اقتصادی از آمریکا دریافت کرده است.

برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG