لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

رویترز: نمایندگان کاخ سفید برای رایزنی درباره صلح خاور میانه به منطقه می‌روند


جرد کوشکنر، همسر ایوانکا دختر پرزیدنت ترامپ، به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری در کاخ سفید خدمت می‌کند
جرد کوشکنر، همسر ایوانکا دختر پرزیدنت ترامپ، به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری در کاخ سفید خدمت می‌کند

یک مقام کاخ سفید روز جمعه از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده برای اعزام جرد کوشنر داماد خود و جیسون گرین‌بلات از مذاکره کنندگان دولت به خاور میانه در آینده نزدیک خبر داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از این مقام دولتی که هویت او را فاش نکرده است نوشت، این دو نفر برای ملاقات با مقام‌های ارشد منطقه و گفت‌وگو درباره مذاکرات صلح خاور میانه به منطقه سفر خواهند کرد.

به گفته منبع رویترز، «در حالی که مذاکرات منطقه‌ای نقش مهمی دارند، رئیس جمهوری بار دیگر تاکید کرده که صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ها تنها از طریق گفت‌وگوی مستقیم دو طرف حاصل خواهد شد.»

او می‌گوید رئیس جمهوری وعده داده است که ایالات متحده به همکاری نزدیک با همه طرف‌ها برای نیل به این مهم ادامه خواهد داد و سفر آقایان کوشنر و گرین‌بلات نیز در همین راستا خواهد بود.

جرد کوشکنر، همسر ایوانکا دختر پرزیدنت ترامپ، به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری در کاخ سفید خدمت می‌کند و تلاش‌هایی را نیز برای میانجیگری بین اسرائیل و طرف فلسطینی آغاز کرده است.

جیسون گرین بلات حدود یک ماه پیش و در پی بالا گرفتن نا آرامی ها در اورشلیم، بابت اتخاذ تدابیر امنیتی نیروهای اسرائیلی در حریم شریف، برای میانجیگری به منطقه سفر کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG