لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

بازداشت عضو داعش در سوریه که با حملات ۱۱ سپتامبر ارتباط داشت، تایید شد


محمد حیدر زمار متولد سوریه و یکی از اعضای هسته جهادی هامبورگ است، که سه عضو آن از خلبان‌های انتحاری حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بودند.
محمد حیدر زمار متولد سوریه و یکی از اعضای هسته جهادی هامبورگ است، که سه عضو آن از خلبان‌های انتحاری حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بودند.

ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا روز جمعه از دستگیری یک عضو آلمانی سوری‌تبار گروه افراطی داعش، که با هسته تروریستی حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ آمریکا در ارتباط بود، خبر داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از قول سخنگوی ائتلاف ضدداعش نوشت، نیروهای دموکراتیک سوریه «محمد حیدر زمار» شهروند آلمانی متولد سوریه را حدود چهار هفته پیش در شمال شرق سوریه دستگیر کردند.

بنا بر اعلام سرهنگ رایان دیلان، آقای زمار در حال حاضر در بازداشت نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد و مقام‌های ائتلاف در حال همکاری با آن گروه بر سر تحقیقات اطلاعاتی درباره او هستند.

برخی رسانه، از جمله خبرگزاری فرانسه و نشریه بیلد آلمان، روز پنجشنبه از دستگیری او خبر داده بودند.

محمد حیدر زمار یکی از اعضای کلیدی هسته جهادی هامبورگ است که سه عضو آن از خلبان‌های انتحاری بودند که کمتر از هفده سال پیش حملات تروریستی یازدهم سپتامبر را در آمریکا انجام دادند.

نیروهای دموکراتیک سوریه ائتلافی از نیروهای عرب و کرد سوریه است که آمریکا از آن در جنگ علیه پیکارجویان داعش حمایت می‌کند از قابل اعتمادترین متحدان واشنگتن در سوریه محسوب می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG