لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۵

آسوشیتدپرس: مظنون آلمانی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر مرده است


رهبر گروه اسلامگرای القاعده می‌گوید مردی که گمان می‌رود به عوامل آن گروه در شهر هامبورگ برای انجام حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا حمایت‌های تدارکاتی و لجستیکی ارائه کرده بود، از دنیا رفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه در گزارشی از برلین نوشت، در جدیدترین فایل صوتی که از ایمن الظواهری در روز دوم اوت در اینترنت منتشر شده است، این رهبر القاعده فرد یاد شده را «زهیر المغربی» معرفی کرده است.

ایمن الظواهری گفته است المغربی یکی از چند نفری بود که جان خود را «فدا» کرد؛ اما او به جزئیات بیشتری از علت و همچنین زمان و مکان مرگ این عضو گروه تروریستی القاعده، که شهروندی آلمان را دارد، اشاره‌ای نکرده است.

اندکی پس از حملات یازدهم سپتامبر در شهرهای نیویورک و واشنگتن آمریکا، پلیس آلمان نام «زهیر المغربی» معروف به «سید بحاجی» را – که تبار مراکشی داشته اما متولد آلمان بوده – در فهرست افراد تحت تعقیب بین المللی قرار داد.

اعتقاد بر آن است وقتی «محمد عطا»، «مروان الشحی» و «زیاد جراح» در هامبورگ برای ربودن هواپیما به منظور انجام حملات در آمریکا طرح ریزی می کردند، «المغربی» به آنها کمک‌های تدارکاتی ارائه و پس از حمله از آلمان فرار کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG