لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۵

پیام سناتور جمهوریخواه از ایالت آرکانزاس به نشست ایران آزاد: آمریکا از دموکراسی‌خواهی مردم حمایت می‌کند


«جان بوزمن» سناتور جمهوریخواه از ایالت آرکانزاس
«جان بوزمن» سناتور جمهوریخواه از ایالت آرکانزاس

همزمان با گردهمایی سالانه مخالفان جمهوری اسلامی با عنوان «ایران آزاد» در فرانسه، «جان بوزمن» سناتور جمهوریخواه از ایالت آرکانزاس در پیامی به این گردهمایی گفت آمریکا از دموکراسی‌خواهی مردم ایران حمایت می‌کند.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

خانم مریم رجوی عزیز و شركت كنندگان كنوانسیون ایران آزاد ۲۰۱۸ در پاریس،

بسیار متشكرم كه از من دعوت كردید در این گردهمایی سخنرانی كنم و از عدم شركتم در گردهمایی پاریس در فرانسه، روز ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸، عذر خواهی می‌كنم. همانطور كه می‌دانید، من یك عضو فعال كاكس حقوق بشر و دمكراسی در ایران هستم، كه هدفش برجسته كردن تلاشهای مردم ایران برای برقراری تغییر و دمكراسی به كشورشان می باشد.

من از افزایش آمار نقض حقوق بشر در ایران و اینكه رژیم ایران شهروندان خودش را مستمر تهدید به كشتن می‌كند، بسیار آزرده هستم.

آمریكا به دمكراسی، حقوق بشر، آزادی‌های مدنی و حكم قانون همواره متعهد می باشد و از مردم ایران در فرخوان شان برای یك حكومت دموكرات كه به این حقوق و آزادی ها احترام می‌گذارد، حمایت می‌كند.

من همچنین به ایجاد ممانعت از ایران برای تولید برنامه تسلیحات هسته ای و فراهم كردن آن به عوامل غیردولتی، متعهد باقی می‌مانم.

آرمان شما با شكوه است و بسیار مهم است كه ما روی این مسائل به دیالوگ با هم ادامه بدهیم. امیدوارم كه یك گردهمایی پرباری باشد و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.

ارادتمند،

جان بازمن

سناتور آمریكا

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG