لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۵

پیام سناتور منندز به نشست ایران آزاد: به آینده ایران بدون جنایت و سرکوب خوشبین هستم


 باب منندز سناتور دمكرات نیوجرسی و عضو ارشد كمیته روابط خارجی سنا
باب منندز سناتور دمكرات نیوجرسی و عضو ارشد كمیته روابط خارجی سنا

همزمان با گردهمایی سالانه مخالفان جمهوری اسلامی با عنوان «ایران آزاد» در فرانسه، «باب منندز» سناتور دمكرات نیوجرسی و عضو ارشد كمیته روابط خارجی سنا در پیامی به این گردهمایی گفت به آینده ایران بدون جنایت و سرکوب خوشبین هستم.

متن کامل این پیام که به صورت ویدئویی در این نشست پخش شد، به شرح زیر است:

عصر بخیر، سلام، درود. خوشحالم كه این فرصت را دارم تا سازمان جوامع ایرانی آمریكایی در ایالات متحده را خطاب قرار دهم. هر روز شما بدبختی ایرانیان را كه تحت یك رژیم سركوبگر و وحشی ساكت مانده اند، روشن می‌كنید و من با دیدگاه شما برای یك آینده روشن برای ایران، هم نظر هستم. آینده ای كه همه ایرانیان بدون ترس زندگی كنند و از یك دولتی بهره مند باشند كه بطور فوق العاده نماینده اراده شهروندان ایران باشد، به حقوق بشر احترام بگذارد و به حكم قانون متعهد باشد.

در سراسر منطقه با حمایت روسیه، رهبران ایران در پی گسترش ردپای خود در سوریه و عراق هستند. و ما می‌دانیم كه حزب الله به اختلافات در سراسر منطقه شخم می‌زند.

ایران به تهدید امنیت ملی و اعتماد آمریكا در منطقه، ادامه می‌دهد. به اتخاذ یك برنامه موشكی جنگی و بالستیكی ادامه می‌دهد. به قراردادن خود در كنار پوتین ادامه می‌دهد و به تامین سلاح و منابع تكنیكی به حوثیهای یمن، ادامه می‌دهد.

رژیم وحشی بشار الاسد در سوریه كاملا برای بقای خود به تهران متكی است و همانطور كه به تامین مالی، تسلیحاتی و منابع به تروریستها در منطقه ادامه می‌دهد، مردم ایران تحت یك رژیم ظالم با هیچگونه احترام برای حقوق بشر پایه ای و هیچگونه سرمایه اقتصادی در سیستم رفاهی آنها، رنج می‌برند.

حمایت شما سال گذشته، هنگامیكه من لایحه ۲۰۱۷ دوحزبی كه ایران را در فعالیتهای بی ثبات كننده اش، پاسخگو دانست، معرفی كردم، حیاتی بود. لایحه ما نه فقط ایران را در برابر تولید مداوم موشكهای بالستیكی اش و ادامه حمایتش از تروریسم، مسئول قرار می‌دهد، بلكه میدان حقوق بشر و نقض تحریم تسلیحاتی مطلوب تحریمها را گسترش می‌دهد.

سپاسگذارم كه گردهم آمدید و می‌گذارید صدایتان شنیده شود. من همواره از عدالت و حقوق بشر، صلح و امنیت و بالاتر از همه، حقوق همه ایرانیان برای آزادی پایه ای، حمایت می‌كنم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG