لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۷

گفتگو برای تحریم جدید ایران در کنگره؛ پل رایان: مماشات با ایران کافی است


تنها یک روز بعد از هشدار شدیدالحن دولت ترامپ به ایران بخاطر آزمایش موشکی، رویترز می گوید اعضای ارشد کنگره آمریکا اعلام کرده اند از تحریم جدید ایران حمایت می کنند.

به گزارش رویترز، پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ۱۴ بهمن گفت او با تحریم بیشتر ایران موافق است.

رایان در کنفرانس خبری هفتگی با خبرنگاران گفت دولت قبلی بیش از حد با ایران مماشات کرد و من موافق فشار بیشتر بر ایران هستم چون این کشور رفتار دوستانه ای با آمریکا ندارد و باید سیاست سختگیرانه تری در قبال آنها انجام شود.

اشاره آقای رایان به دوران دولت اوباماست. جمهوریخواهان وی را متهم می کنند که در قبال ایران سختگیری های لازم را نکرده است.

وی افزود: ایران اصلی ترین حامی تروریسم دولتی دنیا است. آنها روی موشک‌ می‌نویسند مرگ بر آمریکا و اسرائیل. ایران کشور دوست نیست که صلح یا منافع بین‌الملل را در ذهن داشته باشد.

حمایت آقای رایان از تحریم بیشتر در حالی است که پیشتر، باب کورکر و جان مک کین نیز از دولت ترامپ برای هشدار به ایران بعد از آزمایش موشکی حمایت کرده بودند.

هنوز معلوم نیست دولت ترامپ قصد تحریم بیشتر ایران را دارد یا خیر، اما دو هفته پیش، سناتور مارکو روبیو و دو همکار دیگر او در سنای آمریکا طرحی برای تحریم بیشتر جمهوری اسلامی ایران ارایه کردند.

آزمایش موشکی یکشنبه ایران، به موجی از واکنش ها علیه جمهوری اسلامی ایران منجر شده است. ایران می گوید این آزمایش بخشی از برنامه دفاعی این کشور است. اما کشورهای غربی عضو شورای امنیت می گویند ایران با آزمایش موشک بالستیک، عملا قطعنامه شورای امنیت را زیر پا گذاشته است.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی ترامپ روز سه شنبه در کنفرانس خبری در کاخ سفید ضمن هشدار به ایران، گفت از این پس رفتار ایران بیشتر زیر ذره بین خواهد بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG