لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۸

۲۳مقام سابق آمریکایی خواستار همکاری ترامپ با مجاهدین خلق شدند


مریم رجوی رئیس جمهوری منتخب «شورای ملی مقاومت ایران» در کنار رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک
مریم رجوی رئیس جمهوری منتخب «شورای ملی مقاومت ایران» در کنار رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک

بیش از بیست نفر از مقام های ارشد پیشین آمریکایی در نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا، خواستار همکاری او با «شورای ملی مقاومت ایران» درباره ایران شده اند.

شبکه خبری فاکس آمریکا با انتشار این نامه نوشته چهره هایی چون رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک، جو لیبرمن سناتور سابق و هیو شلتون رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون از جمله ۲۳ نفری هستند که این نامه را امضا کرده اند.

در این نامه از آقای ترامپ خواسته شده که در امور ایران با «شورای ملی مقاومت ایران» که مقر آن در پاریس است مشورت کند. این گروه به نوشته فاکس نیوز، خواستار پایان دیکتاتوری مذهبی در تهران و آزادی انتخابات و دین در ایران است.

شورای ملی مقاومت که توسط مسعود رجوی تاسیس شده، شامل اعضا و رهبری سازمان مجاهدین خلق و چند گروه دیگر است که از چهار سال پیش از فهرست گروه های تروریستی آمریکا خارج شدند. این شورا از بیش از دو دهه پیش مریم رجوی را به عنوان «رئیس جمهور دوران انتقال» برگزید.

به نوشته فاکس، حکومت ایران این گروه را تروریستی می داند اما همزمان این گروه توانسته در سالهای اخیر با استفاده از شبکه حامیان خود، اطلاعاتی به نهادهای آمریکایی درباره پروژه هسته ای ایران بدهد.

این نامه همچنین توسط جیمز جونز مشاور سابق امنیت ملی در دولت اوباما، هیو شلتون از نظامیان ارشد در زمان دولت جرج بوش، لويس فريه رئیس پلیس اف بی آی در زمان دولت کلینتون، مایکل موکاسی دادستان سابق کل آمریکا و تام ریدج وزیر سابق امنیت داخلی امضا شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG