لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

سایت وابسته به مجاهدین: برخی سناتورهای ایتالیا خواستار "بهبود مشروط" روابط با ایران شدند


نمایی از پارلمان ایتالیا
نمایی از پارلمان ایتالیا

یک پایگاه خبری وابسته به سازمان مجاهدین خلق ایران، روز جمعه در گزارشی ادعا کرد در آستانه سفر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به رم، گروهی از سناتورهای ایتالیایی از دولت ماتئو رنزی خواسته اند بهبود مناسبات با تهران را به متوقف شدن اجرای احکام اعدام در ایران مشروط کند.

وبسایت "ایران نیوز آپدیت" که با همکاری شورای ملی مقاومت - شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق - به اخبار ایران می پردازد، در این گزارش می نویسد که این گروه از قانون گذاران ایتالیایی در بیانیه ای که روز پنجشنبه در جریان نشستی در سنا منتشر شد، "نرخ بالای اعدام ها و افزایش سیستماتیک نقض حقوق بشر" در ایران را "عمیقا نگران کننده" توصیف کرده اند.

بر اساس این گزارش در بیانیه سناتورها آمده است "نقض حقوق بشر در ایران در بیش از سه دهه گذشته بی وقفه ادامه داشته است. با بیش از ۲ هزار اعدام که در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی صورت گرفت، ایران در اعدام های سرانه مقام اول را در جهان دارد ، و بزرگترین اعدام کننده کودکان است."

این گروه از سناتورهای ایتالیایی همچنین حمله موشکی ۲۹ اکتبر به کمپ لیبرتی - محل اسکان اعضای مجاهدین خلق در عراق - را محکوم کرده اند.

این گزارش هنوز از سوی منابع رسمی ایتالیا تایید نشده و صدای آمریکا نیز بطور مستقل قادر به تایید آن نیست.

XS
SM
MD
LG