لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

سازمان مجاهدین خواستار محاکمه عاملان اعدام‌های سال ۱۳۶۷ شد


تظاهرات برگزار شده حامیان سازمان مجاهدین در کانادا
تظاهرات برگزار شده حامیان سازمان مجاهدین در کانادا

"شورای ملی مقاومت ایران" فایل صوتی جلسه آیت‌الله منتظری با مسئولان اعدام‌های گروهی سال ۱۳۶۷ را یک "سند انکار ناپذیر" مبنی بر لزوم محاکمه مسئولان جمهوری اسلامی می‌داند.

شورای ملی مقاومت ایران که شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق ایران است از شورای امنیت و شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل‌ متحد خواسته تا این پرونده را به "یک دادگاه ذیصلاح بین‌المللی" ارجاع دهند.

این سازمان، اعدام‌های صورت گرفته را "بزرگترین قتل‌عام زندانیان سیاسی بعد از جنگ جهانی دوم" دانسته و بی‌تفاوتی نسبت به آن را "زیر پا گذاشتن آشکار ارزش‌های شناخته شده حقوق‌بشر" توصیف کرده است.

همزمان محمد محدثین، رئیس کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران در گفت‌وگو با العربیه تعداد زندانیان اعدام شده در سال ۱۳۶۷ را ۳۰ هزار نفر دانسته و ضمن اشاره به تداوم حضور اعضای هیات موسوم به"کمیته مرگ" در مناصب حکومتی، خواستار محاکمه سران جمهوری اسلامی ایران در دادگاه‌های بین‌المللی شده است.

به تازگی وبسایت رسمی حسینعلی منتظری، فایل صوتی جلسه‌ای درباره اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را منتشر کرده که در آن آقای منتظری این اعدام‌ها را بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی می‌نامد.

XS
SM
MD
LG