لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۴

فعالیت «انجمن فارغ التحصیلان شریف» در پی انتشار عکس مریم رجوی تعلیق شد


دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرد که در پی انتشار عکس مریم رجوی در نشریه انجمن فارغ التحصیلان این دانشگاه، فعالیت این انجمن در دانشگاه تعلیق شده است.

این دانشگاه با انتشار بیانیه ای در روز چهارشنبه ۱۴ مهر ضمن انتشار خبر تعلیق فعالیت این انجمن، اعلام کرد که رئیس دانشگاه صنعتی شریف این اقدام را محکوم کرده و کلیه نسخه‌های نشریه انجمن فارغ التحصیلان نیز جمع آوری شده است.

انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در کتاب معرفی دانش آموختگان دوره هفتم این دانشگاه عکس مریم رجوی، از رهبران سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت را منتشر کرد. در این تصویر، خانم رجوی به نام مریم قجر عضدانلو ساکن فرانسه معرفی شده است. او در دانشگاه صنعتی شریف دانشجوی رشته مهندسی متالوژی بوده است.

دکتر محمود فتوحی فیروزآباد، رئیس دانشگاه صنعتی شریف در این باره به خبرگزاری فارس گفت که انجمن فارغ التحصیلان زیر نظر این دانشگاه نیست، ولی دفتر آن در داخل دانشگاه است در حال حاضر تعطیل شده است.

به گفته ریاست دانشگاه صنعتی شریف این انجمن ارتباط سازمانی و تشکیلاتی با دانشگاه صنعتی شریف، ندارد، از این رو باید خود پاسخگوی این اقدام باشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG