لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

طرح آمریکا برای بررسی حساب‌های متقضایان ویزا در شبکه‌های اجتماعی


وزارت خارجه ایالات متحده دستورالعمل جدیدی را تهیه کرده است که بر مبنای آن بیشتر مسافران و مهاجرانی که قصد ورود به آمریکا را دارند باید اطلاعات مربوط به حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را جهت بررسی در اختیار سفارت آمریکا قرار دهند.

به گزارش روزنامه واشنگتن تایمز، این اقدام در راستای فرمان مهاجرتی پرزیدنت دونالد ترامپ و تقویت روند بررسی پیشینه متقاضیان ورود به آمریکا با هدف افزایش امنیت ایالات متحده است و پیشنهادهای وزارت خارجه در دو سند جداگانه ارائه خواهد شد.

خبرگزاری رویترز نیز نوشت، وزارت خارجه آمریکا روز شنبه گفت این طرح پیشنهادی – که باید ظرف ۶۰ روز به تایید دفتر مدیریت و بودجه برسد – اغلب متقاضیان ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی را ملزم می‌کند اطلاعات هویتی خود در شبکه‌های اجتماعی را ارائه دهند.

این اطلاعات برای شناسایی هویت و بررسی فرم‌های متقاضیان ویزای آمریکا مورد استفاده قرار خواهند گرفت؛ متقاضیانی که شمار آنها به حدود ۱۴ میلیون و هفتصد هزار نفر در سال می‌رسد. در دستورالعمل قبلی ماه مه ۲۰۱۷ از برخی از متقاضیان چنین درخواستی می‌شد.

بر اساس دستورالعمل‌ جدید وزارت خارجه، در صورت تایید، سفارت‌خانه‌های ایالات متحده همچنین از متقاضیان ویزای مسافرتی می‌خواهند که فهرست شماره‌های تلفن، آدرس‌های ایمیل، و جزئیات سفرهای بین‌المللی خود در طول پنج سال پیش از تاریخ ارسال درخواست روادید آمریکا را ارائه دهند.

«جسیکا واگان» از مدیران مرکز مطالعات مهاجرت می‌گوید، ارتقای بررسی درخواست‌ ویزا باید مدتها پیش انجام می‌شد و درست است هر کسی که قصد ورود دارد را شامل شود؛ چرا که تروریسم مشکلی جهانی است و هدف از این کار غربالگری افراد با تفکر افراطی و نظرات خطرناک است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG