لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۲

فرمان اجرایی جدید پرزیدنت ترامپ برای مهار ورود پناهجویان به خاک آمریکا


با امضای یک فرمان اجرایی جدید توسط رئیس جمهوری آمریکا راه برای ورود پناهجویان به ایالات متحده آمریکا باز می شود.

در فرمان اجرایی روز سه شنبه پرزیدنت ترامپ به ایران و ده کشور دیگر اشاره شده و او خواستار تحقیقات و مقررات سخت تری برای ورود پناهجویان این یازده کشور به عنوان کشورهایی که «تهدید بزرگتری برای امنیت ملی ایالات متحده تلقی می شوند» شده است.

چهار شرکت هواپیمایی بین المللی از جمله لوفتانزا روز چهارشنبه ۳ آبان اعلام کردند بنا به درخواست مقام های آمریکایی از مسافران پروازهای آمریکا، بویژه از خاورمیانه از این پس مصاحبه امنیتی بعمل خواهد آمد.

مقام های ذیربط آمریکایی از انتشار نام این کشورها سر باز می زنند اما خبرگزاری های رویترز و فرانسه گزارش دادند این کشورها شامل مصر، ایران، عراق، لیبی، مالی، کره شمالی، سومالی، سودان جنوبی، سودان، سوریه و یمن هستند و در زمره کشورهای زیر پوشش فرمان اجرایی جدید پرزیدنت ترامپ به حساب می آیند.

برغم فرمان های اجرایی قبلی آقای ترامپ برای جلوگیری از ورود پناهجویان به خاک آمریکا، هزاران پناهجو از ماه ژانویه به اینطرف خود را به ایالات متحده آمریکا رسانده اند.

فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ از سوی قضات فدرال چندبار تعلیق شد. آقای ترامپ می گوید هدف او از سخن گیری و تعلیق ویزا و ورود پناهجویان به خاطر وعده انتخاباتی اش برای ایجاد امنیت برای شهروندان آمریکایی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG