لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۵

تصمیمات جدی آمریکا برای شورای حقوق بشر سازمان ملل به خاطر مواضع ضد اسرائیلی


آقای تیلرسون در کنگره از سیاست جدید آمریکا در قبال شورای حقوق بشر خبر داد.
آقای تیلرسون در کنگره از سیاست جدید آمریکا در قبال شورای حقوق بشر خبر داد.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، در سخنانی در کنگره آمریکا درباره شورای حقوق بشر سازمان ملل و مواضع ضد اسرائیلی این نهاد گفت: «ما یا این نهاد را اصلاح خواهیم کرد و کاری می کنیم که انعکاس دهنده آن چیزی باشد که باید انعکاس بدهد یا دست از آن خواهیم کشید».

وزیر خارجه آمریکا که برای بوده این وزارت خانه در کنگره حضور یافته بود، تاکید کرد اگر واشنگتن تصمیم بگیرد شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را ترک کند یک گروه آلترناتیو را جایگزین آن می کند تا از آن طریق «بتوانیم مسائل حقوق بشر را بر یک مبنای چند جانبه با شرکای هم نظر خود پیگیری کنیم».

فرنسیس رونی، قانونگذار جمهوریخواه ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان، از وزیر خارجه آمریکا در باره منابع مالی سازمان های بین المللی در بودجه پیشنهادی سال مالی ۲۰۱۸ دولت ترامپ سوال کرد: «امیدوار بودم که در باره ۱۰ میلیون دلاری که برای شورای حقوق بشر اختصاص داده اید بازنگری کنید. این اضافه بر ۱۷ میلیون و پانصد هزار دلاری است که طی چند سال گذشته خرج شورای حقوق بشر کرده ایم تا به دوستی با اسراییل کمک کنیم. شرط می بندم که نتیجه ای نخواهد داشت».

رکس تیلرسون به این قانونگذار اطمینان داد که وزارتخانه تحت امر او در حال آزمودن تعاملش با بعضی از این نهادها مشخصا شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG