لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۲

پس از ماه‌ها انتظار، جمهوریخواهان طرح اصلاح مالیاتی آمریکا را ارایه دادند


پل رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان طرح پیشنهادی برای اصلاح مالیات را اعلام کرد.
پل رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان طرح پیشنهادی برای اصلاح مالیات را اعلام کرد.

کاهش نرخ مالیات یکی از وعده‌های انتخاباتی کلیدی پرزیدنت دونالد ترامپ است و با طرحی که اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا روز پنجشنبه ارایه دادند، به یک نقطه تحول عمده رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طرح پیشنهادی نمایندگان جمهوریخواه خواستار کاهش نرخ مالیات شرکت‌ها از ۳۵ درصد به ۲۰ درصد، و همچنین اصلاح هفت بازه درآمدی افراد و خانوارها و تجمیع آنها به چهار بازه برای محاسبه مالیات بر در آمد آنها شده است.

عمده موارد مربوط به کاهش مالیات در این طرح به همان صورتی که قبلا انتظار می‌رفت، و از مذاکرات پشت درهای بسته اخیر درز کرده بود، تنظیم شده و کمیته محاسبات مالیاتی مجلس استانداردهای کاهش مالیات افراد و خانوار را تقریبا دو برابر کرده است.

طرح پیشنهادی نمایندگان هم حزبی پرزیدنت ترامپ در کنگره، همچنین خواستار حفظ کسر بهره پرداختی در اقساط وام مسکن از مالیات سالانه افراد، در مورد وام‌های قبلی و همینطور وام‌های جدید خرید واحدهای مسکونی تا سقف ۵۰۰ هزار دلار، شده است.

مزایای مالیاتی صندوق‌های بازنشستگی رایج و عمده‌ای که مورد استقبال اکثر افراد و خانوارهای آمریکایی هستند، در این طرح بدون تغییر باقی مانده‌اند.

در مورد اعتبار مالیاتی خانواده‌ها، معافیت مالیات بر ارث دو برابر و مالیات ایالتی اموال غیرمنقول در این حوزه، در طول شش سال، آینده برچیده خواهد شد.

حداکثر نرخ مالیات شرکت‌ها و مشاغل کوچک نیز – که در حال حاضر ۳۹ و شش دهم درصد محاسبه می‌شود، به حداکثر ۲۵ درصد کاهش یافته است.

نرخ جدید ۱۰ درصدی مالیات برای شعب شرکت‌های آمریکایی فعال در خارج از کشور، بر مبنای نرخ بین المللی، در نظر گرفته است. این تدبیر به منظور ترغیب این شرکت‌ها برای عدم انتقال سود خود به خارج از کشور اتخاذ شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG