لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

دونالد ترامپ: بخشودگی‌های مالیاتی مشاغل را به آمریکا باز می‌گرداند


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیام رادیویی این هفته خود خطاب به مردم آمریکا را به تشریح اقدامات اقتصادی خود از جمله کاهش عمده در نرخ‌های مالیاتی برای بازگرداندن مشاغل از خارج، اختصاص داد.

آقای ترامپ روز شنبه ۱۶ اردیبهشت در پیام خود گفت: «هفته گذشته تیم اقتصادی دولت من گام دیگری برای تجدید رونق اقتصادی برداشت؛ بخشودگی‌های گسترده مالیاتی به منظور باز گرداندن مشاغل و کامیابی به کشور.»

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: «ما بالاترین نرخ مالیاتی را در جهان داریم و هیچ کشوری نرخی بالاتر از ما ندارد. ما می‌خواهیم نرخ‌های مالیاتی‌مان را پایین بیاوریم. منظورم خیلی پایین است.بنابراین من بیشترین بخشودگی مالیاتی را، که در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است، پیشنهاد کرده‌ام.»

به گفته او، بخشودگی مالیاتی بیشتر طبقه متوسط، از جمله والدین کم درآمدی را در بر می‌گیرد که از فرزندان خود مراقبت می‌کنند و بیشترین نیاز را به آن دارند.

پرزیدنت ترامپ در همین پیام از تصویب لایحه پیشنهادی جمهوریخواهان برای لغو و جایگزینی قانون بیمه درمانی مصوب دوران ریاست جمهوری پرزیدنت اوباما به عنوان اقدامی یاد کرد که می تواند علاوه برفراهم ساختن خدمات درمانی بهتر بامخارجی کمتر به ایجاد مشاغل جدید نیز کمک کند.
دموکرات ها ضمن مخالفت شدید با این مصوبه مجلس نمایندگان عهد کرده اند به تلاش خود برای جلوگیری از تصویب آن در سنا ادامه دهند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG