لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

پرزیدنت ترامپ: هدف اصلاحات مالیاتی ارتقای رفاه خانواده‌ها و رقابت‌پذیری آمریکاست


رئیس جمهوری ایالات متحده عصر چهارشنبه طرح اصلاح نظام مالیاتی کشور را تشریح کرد و گفت این اصلاحات اساسی در جهت حمایت از رشد اقتصادی، اشتغال‌زایی، سطح رفاه خانواده‌ها و در کل حمایت از کشور است.

دونالد ترامپ که در دوران مبارزات انتخاباتی سال گذشته وعده اصلاح نظام مالیاتی ایالات متحده را داده بود، در سخنانی در ایالت ایندیانا تاکید کرد که هدف نهایی، ترمیم اقتصاد و صنایع برای تقویت توان رقابت آمریکاست.

وی با بیان این که وقت مراقبت واقعی از مردم و نیروی کار آمریکا فرا رسیده است، خاطر نشان کرد یک نظام مالیاتی ساده، با کاهش نرخ مالیات برای مردم و شرکت‌ها، جایگزین نظام قدیمی و پیچیده کنونی می‌شود.

آقای ترامپ در تشریح اقدامات اقتصادی دولت، که از اول بهمن آغاز به کار کرد، گفت رشد تولید ناخالص داخلی کشور در سه ماهه گذشته بسیار از برنامه جلوتر بوده و این نشان می‌دهد که دولت شما، برای شما کار می‌کند.

وی در تشریح کلیات طرح اصلاح نظام مالیاتی خود گفت، در این طرح نرخ مالیات پرداختی طبقه متوسط و خانواده‌های سخت کوش آمریکایی کاهش می‌یابد و تخفیف‌های مالیاتی فرزندان زیر ۱۷ سال آنها افزایش می‌یابد.

به گفته رئیس جمهوری آمریکا، زوج‌هایی که مجموع درآمد سالانه آنها زیر ۲۴ هزار دلار است، از پرداخت مالیات معاف خواهند شد و می‌توانند تمام درآمد خود را صرف خانواده‌های خود کنند.

وی تاکید کرد که کاهش نرخ مالیات، نه تنها شامل طبقه متوسط و افرادی که سخت کار می کنند و مالیات خود را می پردازند خواهد شد، بلکه شرکت‌ها و تجار را در هر اندازه‌ای در بر خواهد گرفت.

دموکرات‌ها و منتقدان ترامپ، که پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در حوزه تجارت فعال بوده و از سرمایه داران شناخته شده آمریکاست، می‌گویند هدف او کاهش مالیات پرداختی شرکت‌های بزرگ است.

پرزیدنت ترامپ از سیاست‌های دولت ایالتی ایندیانا برای ایجاد فرصت‌های شغلی تمجید کرد و گفت وقت آن فرا رسیده که واشنگتن نیز از ایندیانا درس گرفته و در جهت رشد اقتصادی و اشتغال زایی بیشتر کشور حرکت کند.

اشاره رئیس جمهوری ظاهرا به حلقه سیاسی و قانونگذاران کنگره از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه است، که باید این طرح پیشنهادی را مورد بررسی قرار داده و آن را برای اجرایی شدن مورد تایید قرار دهند.

رئیس جمهوری ایالات متحده اواخر شهریور ماه با جمعی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات دیدار و درباره طرح اصلاح نظام مالیاتی مورد نظر خود گفت‌وگو و رایزنی کرده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG