لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۴

وزیر امنیت داخلی آمریکا: باید برای دخالت روسیه در انتخابات آتی آماده باشیم


کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا - آرشیو
کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا - آرشیو

«کریستین نیلسن» وزیر امنیت داخلی آمریکا روز پنجشنبه هشدار داد که ایالات متحده باید خود را برای تلاش جدید روسیه برای دخالت در انتخابات سال جاری کنگره در همه پنجاه ایالت کشور آماده کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی همچنین تاکید کرد که فکر نمی‌کند تردیدی برای دستگاه‌های اطلاعاتی یا وزارت امنیت داخلی آمریکا در مورد دخالت روسیه در انتخابات پائیز ۲۰۱۶ باقی مانده باشد.

خانم نیلسن با بیان این که هیچ پرسشی در این مورد باقی نمانده، هشدار داد همه ما باید خود را در برابر قابلیت‌ها و مقاصد مسکو برای دخالت در انتخابات آتی آماده کنیم، چرا که آنها این کار را خواهند کرد.

رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، نیز پیشتر روسیه را «تهاجمی‌ترین بازیگر در عرصه دخالت انتخاباتی» خواند و گفت مسکو اکنون هم در حال اجرای «عملیات مخرب نفوذ» علیه ایالات متحده است.

دستگاه‌های اطلاعاتی ایالات متحده دو سال پیش در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما در گزارشی نتیجه‌گیری کردند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پائیز ۱۳۹۵ در آمریکا دخالت کرده است.

با این حال مسئولان ارشد اطلاعاتی، و همچنین خود دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا، تاکید کرده‌اند که دخالت روسیه در انتخابات تأثیری در شمارش آرا و نتیجه نهایی انتخابات نداشته است.

روابط واشنگتن و مسکو، به دلیل برخی مسائل عمده – مانند اوکراین، سوریه و دخالت در انتخابات آمریکا – به شدت رو به سردی گذاشته و به باور برخی به پائین ترین سطح پس از پایان جنگ سرد رسیده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG