لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۵

رئیس اف بی آی: روسیه تهاجمی‌ترین عامل مداخله در انتخابات آمریکا است


«کریستوفر ری» رئیس پلیس فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی می گوید روسیه هم اکنون هم در حال اجرای «عملیات مخرب نفوذ» علیه آمریکا است. او روسیه را «تهاجمی ترین بازیگر در عرصه دخالت انتخاباتی» آمریکا عنوان کرد.

کریستوفر ری در گفتگو با شبکه خبری ان بی سی گفت عملیات روسیه با هدف «ایجاد اختلاف و تفرقه در کشور» به صورت بسیار فعال جریان دارد.

او گفت دیدگاهش در مورد ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا در سال ۲۰۱۷ که روسیه در انتخابات پیشین ریاست جمهوری آمریکا مداخله کرده، تغییری نکرده است.

دونالد ترامپ، که سخنانش در کنفرانس خبری با ولادیمیر پوتین در هلسینکی انتقادات و شک و تردیدهایی را نسبت به دیدگاه او در مورد ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا ایجاد کرد، از زمان بازگشت به آمریکا سعی در اصلاح سخنان خود داشته است.

او روز چهارشنبه به شبکه خبری سی بی اس گفت این ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا را «می پذیرد» که روسیه همچنان در حال هدف قرار دادن آمریکا است.

کریستوفر ری با این حال گفته است هنوز جامعه اطلاعاتی شاهد تلاش روسیه برای هدف قرار دادن تاسیسات خاصی در حوزه انتخابات آمریکا، نظیر آنچه در سال ۲۰۱۶ انجام داد، نبوده است اما ممکن است این امر در آینده تغییر کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG