لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۷

باراک اوباما حمله به ماموران پلیس فرگوسن را محکوم کرد


باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا
باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا

ساعاتی پس از انشتار خبر حمله به دو مامور پلیس در شهر فرگوسن ایالت میسوری آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده ضمن محکوم کردن خشونت علیه نیروهای پلیس، گفت همه ما باید در مسیر عدالت گام برداریم.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما روز پنجشنبه در پیامی در توئیتر، با دو پلیس مجروح شده، و نیز خانواده‌های آنها ابراز همدردی کرد و گفت برای دو افسر دعا می‌کند.

پلیس شهر فرگوسن، در جستجوی افرادی است که بامداد پنجشنبه این دو مأمور پلیس را به ضرب گلوله به شدت مجروح کردند. این حادثه ساعاتی پس از استعفای رئیس پلیس شهر فرگوسن به دلیل متهم شدن به تبعیض نژادی رخ داد.

یکی از مأموران از ناحیه صورت و دیگری از ناحیه شانه مجروح شد. آخرین گزارش‌ها حاکی است آنها از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رئیس پلیس شهرستان سنت لوئیس در جمع خبرنگاران گفت «ما شاهد وضعیت بسیار خطرناکی در حوزه اجرای قانون هستیم. مأموران پلیس با درگیری‌ها و تیراندازی‌های زیادی روبرو شده‌اند؛ و امروز عصر هم یک بار دیگر مأموران ما با تیراندازی‌هایی مواجه شدند.»

این مقام ارشد انتظامی در ادامه افزود، «تیراندازی فقط به این دلیل صورت گرفت که آنها مأمور پلیس بودند.»

اریک هولدر دادستان کل آمریکا نیز روز پنجشنبه در بیانیه‌ای خشونت علیه مسئولان تامین امنیت عمومی را محکوم کرد و گفت حمله به دو افسر پلیس «غیرقابل توجیه» است.

گزارش ها حاکی است پلس افرادی را در ارتباط با تیراندازی به دو افسر تخت بازجوئی قرار داده است.

اینگونه حوادث اخیر در فرگوسن، در پی کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست غیرمسلح به وسیله پلیس آن شهر در ماه اوت سال ۲۰۱۴ (تابستان ۱۳۹۳) روی می‌دهد. واقعه‌ای که اعتراضات گسترده‌ای در شهرهای مختلف آمریکا را نیز در پی‌داشت.

خانواده این جوان ۱۸ ساله، حمله صبح امروز به دو مامور پلیس فرگوسن را محکوم کردند، و در بیانیه‌ای از طریق وکیل خود، تیراندازی در جریان اعتراض را عملی «بی معنا» خوانده و گفتند خشونت علیه پلیس را تحمل نخواهند کرد.

XS
SM
MD
LG