لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۱

به دنبال نظرسنجی های تازه: تغییرات جدید در کمپین انتخاباتی ترامپ برای جلب آرای بیشتر


دونالد ترامپ همزمان با نزدیکتر شدن به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و با توجه به کاهش محبوبیت در نظرسنجی های اخیر، روز چهارشنبه دست به تغییرات جدیدی در ستاد انتخاباتی خود زد.

نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات هشتم نوامبر، استفن بنون از وبسایت خبری محافظه کار "بریت بارت" را به عنوان مدیر اجرایی برگزیده و کلیان کانوی متخصص نظرسنجی را به عنوان مدیر ستاد خود ارتقا داده است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اقدام حاکی از تلاش دونالد ترامپ برای جلب نظر آرای بیشتر، در رقابت با هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات، در انتخابات پائیز آینده است.

بر پایه نظرسنجی منتشر شده روز گذشته شبکه ان.بی.سی آمریکا، خانم کلینتون حدود ۹ درصد از آقای ترامپ جلوتر است.

همزمان در روز چهارشنبه روزنامه نیویورک تایمز، بر اساس آخرین نتایج مدل‌های انتخاباتی خود، نوشت که شانس هیلاری کلینتون برای پیروزی در انتخابات آینده ریاست جمهوری، به ۸۸ درصد افزایش یافته است.

ترامپ: بهترین گزینه برای نجات اقتصاد آمریکا هستم

دونالد ترامپ در سخنانی در ایالت ویسکانسن، خود را منجی اقتصاد کشور دانست و گفت با ورودش به کاخ سفید، هم امنیت به آمریکا برخواهد گشت، و هم نیروی کار آمریکایی به فرصت های شغلی که استحقاق آن را دارد، خواهد رسید.

وی گفت، "برای شکست جرم و جنایت و تروریسم رادیکال اسلامی در کشور و برای حفظ برتری در توافقات بازرگانی، باید رییس جمهوری آتی پراستقامت و از سلامت جسمی و روانی بالایی بهره ببرد. هیلاری فاقد این ویژگی هاست. او نمی تواند برای شما کاری انجام دهد. مهم تر از همه او دائما تصمیم های غلط می گیرد. تصمیم غلط در مبارزه با تروریسم، در سیاست خارجی و توافقات بازرگانی."

این میلیاردر نیویورکی در ادامه گفت، پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی را مجددا به مذاکره خواهد گذاشت، و در برابر آنچه "زیاده خواهی تجاری" چین می نامد خواهد ایستاد و همچنین با کاهش مالیات بر مشاغل کوچک، سطح اشتغال را بالا می برد.

نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری هجدهم آبان ماه، که همواره درباره مسلمان ها و همچنین لاتین تبارها موضعگیری های جنجالی داشته است، روز گذشته گفت که در دولت او "تعصب و نفرت در تمام اشکال آن" رد خواهد شد.

از سوی دیگر، هیلاری کلینتون دموکرات در حساب توئیتری خود، اظهارات دونالد ترامپ را در نفی تعصب، دستمایه یک کلیپ ویدیویی قرار داد که دربرگیرنده گفته های جنجالی او علیه اقلیت های نژادی و مذهبی بود.

خانم کلینتون، روز گذشته با حضور در جمع هواداران خود در شهر پرجمعیت و صنعتی فیلادلفیا، بار دیگر بی تجربگی دونالد ترامپ را به پیش کشید و گفت، او صلاحیت تصدی پست ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG