لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

اوباما خطاب به حزب دموکرات: خوشبین نباشید، برای پیروزی تلاش کنید


آقای اوباما در حیاط کاخ سفید
آقای اوباما در حیاط کاخ سفید

رئیس جمهوری ایالات متحده با اشاره به پیشروی های هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات آینده آمریکا، به هم حزبی های خود هشدار داد بیش از اندازه خوشبین نباشند و حداکثر تلاش خود را برای پیروزی در انتخابات پائیز به خرج دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، باراک اوباما که در حال حاضر در یک مرخصی دو هفته ای در ایالت ماساچوست است، روز دوشنبه همچنین از فرصت استفاده کرد تا به جمع آوری کمک های مالی برای فعالیت های انتخاباتی خانم کلینتون بپردازد.

بنا به آخرین نظرسنجی ها، هیلاری کلینتون همچنان از دونالد ترامپ جلوتر است. کمپین آقای ترامپ به خاطر سخنان جنجال برانگیز او صدمات زیادی دیده است. از جمله انتقاد او از والدین سرباز مسلمان کشته شده در عراق، و متهم کردن باراک اوباما به تأسیس داعش.

با این حال آقای اوباما از اعضای حزب دموکرات خواست که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روز هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه) به صورت جدی به تلاش ها برای پیروزی در انتخابات ادامه دهند.

آقای اوباما طی مراسم جمع آوری پول برای فعالیت های انتخاباتی خانم کلینتون گفت: "اگر ما تا روز بعد از انتخابات ترسی از باختن نداشته باشیم اشتباه بسیار بزرگی کرده ایم. اگر وظیفه مان را درست انجام دهیم خانم کلینتون رئیس جمهور آمریکا خواهد شد، و اگر سخت تلاش نکنیم هنوز ممکن است در این انتخابات ببازیم."

به گزارش رویترز، رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین گفت که از صحبت کردن درباره دونالد ترامپ خسته شده است.

او پیشتر نیز گفته بود که دونالد ترامپ صلاحیت لازم برای ورود به کاخ سفید را ندارد.

انتظار می رود باراک اوباما فعالیت های تبلیغاتی اش برای هیلاری کلینتون را در ماه اکتبر آغاز کند.

XS
SM
MD
LG