لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۹

ترامپ: ناظران از وقوع تقلب در رای گیری جلوگیری کنند


کمتر از نود روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ در جدیدترین موضعگیری جنجالی از احتمال تقلب و تغییر نتیجه انتخابات توسط هیلاری کلینتون گفت و خواستار جلوگیری از آن شد.
از سوی دیگر و در کمپ دموکراتها تیم کین معاون خانم کلینتون در راهیابی به کاخ سفید گفت که انتخاب بین دو نامزد ریاست جمهوری براساس تفاوتهای شخصیتیشان، امری بسیار ساده است.

دونالد ترامپ میلیاردر نیویورکی و نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کارزار تبلیغاتی و در بین هوادارنش در ایالت صنعتی پنسلوانیا گفت که شکستش در انتخابات به خاطر آنچه وی "بازی کثیف خانم کلینون" عنوان کرد، است.
او از طرفدارانش خواست که مراقب تقلب باشند: "به اعتقاد من که عمیقا به آن باور دارم تنها در صورتی ما در ایالت پنسلوانیا شکست می خوریم که طرف مقابل تقلب کند. واقعا به آن معقتدم. مراقب باشید و بررسی کنید که مثلا فردی پنج بار رای ندهد."

او حتی فراتر از اعلام این فراخوان؛ در صفحه ستاد انتخاباتیش از داوطلبان خواسته به او کمک کنند تا از تقلب وزیر خارجه پیشین در این انتخابات جلوگیری کنند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا توسط مقامات شهری و ایالتی اداره و برگزار می شود و دولت فدرال در آن دخالت مستقیمی ندارد.

ترامپ: ناظران از وقوع تقلب در رای گیری جلوگیری کنند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

بر اساس جدیدترین نظر سنجی آقای ترامپ در ایالتهایی که رقابت در آنها شدید است، از خانم کلیتون بین پنج تا ۱۴درصد عقبتر است.
او حتی نشانه هایی از خستگی در کارزار تبلیغاتی بروز داده و گفته است "می خواهم از این معرکه خلاص شوم ... میخواهم در خانه استراحت کنم."

او همچنان از تبعات موضعگیریش که باراک اوباما و خانم کلینتون را بنیانگذار داعش نامیده بود، خلاصی نیافته است.

حمایت رهبر حزب الله از ترامپ

سخنان ترامپ علیه کلینتون و این که دولت آمریکا داعش را به وجود آورده، دست کم یک حامی داشت.

حسن نصر الله رهبر گروه حزب الله لبنان که در فهرست گروههای تروریستی، آمریکا، اتحادیه اروپای و اتحادیه عرب قرار دارند روز شنبه در گردهمایی در جنوب لبنان گفت: "او (اوباما) اهمیتی به اینکه چه کسانی کشته می شوند نمی دهد، حالا چه افغانستانی و چه پاکستانی باشند، برای او صرفا جان آمریکاییها و اروپاییها اهمیت دارد. داعش توسط اوباما و کلینتون بوجود آمده است."

نصر الله گفت: "این سخنان یک کاندیدای ریاست جمهوری است. حرف های او بر اساس حقایق و اسناد است."

ترامپ اخیرا اوباما را "موسس" داعش خوانده بود. او بعدا گفت که حرف هایش کنایه بوده است.
نصر الله که نیروهای نهاد تحت رهبری خود را برای کمک به مقابله داعش به یاری نیروهای بشار اسد رئیس جمهوری سوریه فرستاده است همواره ادعا کرده که آمریکا به خلق داعش برای بی ثبات کردن خاورمیانه کمک کرده است.

اظهارنامه مالیاتی کاندیداها

دو روز پس از اینکه خانم کلینتون و معاونش، سناتور تیم کین اظهار نامه های مالیاتیشان را منتشر کردند، آقای کین، گفت که تضاد شخصیتی بین دو نامزد کاملا واضح است و این امر تصمیم گیری را برای مردم آسان کرده است.

آقای ترامپ که برای انتشار اظهار نامه های مالیاتیش تحت فشار است، گفته که پس از اتمام حسابرسی اداره مالیات، آنها را منتشر خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG