لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۶

جان کیسیک کنار کشید؛ ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


جان کیسیک که ۶۳ سال دارد در ۲۰۱۱ به عنوان شصت و نهمین فرماندار اوهایو سوگند خورد.
جان کیسیک که ۶۳ سال دارد در ۲۰۱۱ به عنوان شصت و نهمین فرماندار اوهایو سوگند خورد.

جان کیسیک، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چهارشنبه عصر از ادامه رقابت های درون حزبی کنار کشید و به این ترتیب راه دونالد ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه کاملا هموار شد.

یک روز قبل تر، و پس از پیروزی دونالد ترامپ در رقابت های درون حزبی جمهوریخواهان در ایالت ایندیانا، تد کروز سناتور جمهوریخواه اعلام کرد از رقابت ها کناره گیری می کند. با این حساب، تنها دونالد ترامپ در اردوگاه جمهوریخواهان باقی خواهد ماند.

جان کیسیک، فرماندار ایالت اوهایو است. او که در قالب یک نامزد میانه روی جمهوریخواه ظاهر شده بود، بارها در کمپین انتخابات از کارنامه خود در اداره ایالت اوهایو دفاع کرد. اما در رقابت های درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۱۶ بین دونالد ترامپ، تد کروز، و جان کیسیک، فرماندار اوهایو کمترین میزان آراء را بدست آورده بود.

کیسیک و کروز، چندی پیش برای این که دونالد ترامپ میلیاردر نتواند به حدنصاب آراء لازم نمایندگان حزبی برای کسب عنوان نامزدی جمهوریخواهان دست یابد، در اقدامی ناکام توافق کردند که هر یک در ایالت های که دیگری رای بیشتری دارد، از طرفداران خود بخواهند به دیگری رای دهد تا با این کار، تکلیف نامزد جمهوریخواهان در کنوانسیون این حزب مشخص شود.

جان کیسیک که در سال ۱۹۷۴ از دانشگاه ایالتی اوهایو فارغ التحصیل شد ۶۳ سال دارد و در سال ۲۰۱۱ به عنوان شصت و نهمین فرماندار اوهایو سوگند خورد.

جان کیسیک ۱۸ سال عضو مجلس نمایندگان آمریکا بود و در کمیته نیروهای مسلح نیز خدمت کرد.

از او به عنوان کسی یاد می شود که سیاست های مالی محافظه کارانه را دنبال می کند.

XS
SM
MD
LG