لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۳

ترامپ کمپین انتخاباتی را در میان تظاهرکنندگان مخالف در کالیفرنیا پیش می برد


دونالد ترامپ در میان تجمع صدها منتقد و مخالف خود در ایالت کالیفرنیا در مقابل هتل محل کنوانسیون جمهوریخواهان در جنوب سانفرانسیسکو، کمپین خود را به پیش برد و روز جمعه برای اعضای حزب جمهوریخواه سخنرانی کرد.

تجمع کنندگان به سوی پلیس و نیروهای محافظ هتل محل کنوانسیون تخم مرغ پرتاب کردند و علیه ترامپ شعار دادند. بسیاری از تجمع کنندگان پرچم مکزیک را در دست داشتند.

سه داوطلب نامزدی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ میلیارد آمریکایی، سناتور تد کروز و جان کسیک فرماندار ایالت اوهایو، بر فعالیت های انتخاباتی خود در ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا تمرکز کرده اند.

دونالد ترامپ پیشتاز جنجالی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، که از دو رقیب دیگرش با اختلاف زیادی در انتخابات مقدماتی در ایالت های شرق و غرب میانه پیشی گرفته است فعالیت تبلیغاتی اش را این روزها در غرب آمریکا متمرکز کرده است.

آقای ترامپ روز جمعه در کنوانسیون سالانه جمهوریخواهان سخنرانی کرد.
برخی از معترضان در اعتراض به وعده ترامپ برای ساخت دیواری در مرز مکزیک ، پرچم مکزیک را در دست داشتند. آقای ترامپ و محافظانش مجبور شدند از مسیر دشوار پشت ساختمان خود را به کنوانسیون برسانند.

سناتور جمهوریخواه تد کروز که با فاصله زیادی با ترامپ رقابت می کند برای انتخابات مقدماتی در کالیفرنیا تدارک می بیند. قرار است او امروز در نزدیکی سانفرانسیسکو سخنرانی کند. او همچنین کارلی فیورینا مدیر اجرایی پیشین شرکت اچ پی و یکی از داوطلبان پیشین جمهوریخواه که از دور رقابت ها بیرون رفت را، به عنوان شریک انتخاباتی خود برای مقام معاونت ریاست جمهوری معرفی کرد.

جان کسیک نیز که می گویند بر پایه محاسبات هیچ شانسی برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ندارد در کالیفرنیا همراه با دو نامزد دیگر جمهوری خواهان رقابت می کند.
در همین حال کاخ سفید در واکنش به بروز خشونت در تجمعات انتخاباتی آقای ترامپ بر موضع باراک اوباما تاکید کرد. سخنگوی کاخ سفید، جاش ارنست گفت اعتراض در تاریخ آمریکا عجین است اما ، باید از خشونت پرهیز کرد: "رئیس جمهور اوباما در مواقع مختلف دیدگاهش را در باره چگونگی کارکرد نظامی سیاسی و شکل سیاست در آمریکا که دارای کارکرد حل تنش است، به روشنی بیان کرده است. آمریکا کشوری بزرگ و متنوع است. مردم دیدگاه های گوناگون دارند و ما اختلاف ها را نه از طریق خشونت ، نه با اسلحه ، نه تردید در وطن پرستی افراد یا داوری بر پایه دین ، رنگ ، و شخصیت افراد ، بلکه از طریق نظام حکومتی حل و فصل می کنیم."

آقای ترامپ که روند تعیین نامزدی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری را فریبکارانه خوانده است دیروز گفت می خواهد شاهد برقراری دوستی ، همبستگی و وحدت در حزبش باشد ، گرچه مطمئن است حتی بدون آن ها نیز ، برنده ای خواهد بود که با نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری رقابت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG