لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۲

هشدار مقام‌های دولت ترامپ درباره تلاش روسیه برای دخالت در انتخابات آتی آمریکا


Pope Francis celebrates Mass on the occasion of the Christ the King festivity, in St. Peter's Basilica at the Vatican.
Pope Francis celebrates Mass on the occasion of the Christ the King festivity, in St. Peter's Basilica at the Vatican.

مقام‌های کاخ سفید آمریکا روز پنجشنبه با این هشدار که روسیه در صدد تضعیف انتخابات آتی کنگره است، گفتند دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده به دولت دستور داده است «اقدامات گسترده» ای را به منظور محافظت از روند انتخابات در کشور اتخاذ کند.

دن کوتس، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، در نشستی خبری در کاخ سفید که بطور مستقیم از رسانه‌ها پخش شد گفت: «جامعه اطلاعاتی همچنان نگران تهدیدهایی علیه انتخابات آتی آمریکا، هم انتخابات میان ‌دوره‌ای کنگره در پائیز و هم ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.»

وی در این نشست که مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مدیران دیگر نهادهای اطلاعاتی نیز حضور داشتند در ارتباط با دخالت روسیه در انتخابات میان دوره‌ای آمریکا گفت: ما شاهد کمپین فراگیر پیام رسانی از جانب روس‌ها با هدف ایجاد دو دستگی در آمریکا بوده‌ایم.

کرسیتوفر ری، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، نیز با اعلام این که این نهاد تحقیقاتی را در زمینه دخالت‌ در انتخابات آغاز کرده است گفت: ما می‌دانیم روس‌ها سعی کرده‌اند کامپیوترهای داوطلبان انتخابات و مقام‌های دولتی را، با هدف سرقت اطلاعات، هک کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد روسیه تنها کشوری نیست که تلاش می‌کند نظام انتخاباتی ایالات متحده را تضعیف و بر روند آن تاثیر بگذارد.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی پرزیدنت ترامپ، هم گفت رئیس جمهوری «اقدامات بی‌سابقه‌ای را برای تنبیه روسیه» رهبری می‌کند. وی در نامه‌ای به دموکرات‌های سنا هم نوشته است «پرزیدنت ترامپ دخالت در نظام حکومتی منتخب آمریکا را تحمل نکرده و نخواهد کرد.»

کریستین نیلسون، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، نیز در نشست خبری امروز در کاخ سفید، که به منظور تشریح اقدامات دولت پرزیدنت ترامپ برای جلوگیری از دخالت خارجی در انتخابات آمریکا و محافظت از آرای مردم برگزار شد، حضور داشت.

خانم نیلسون، به همراه آقایان ری و کوتس، اوایل هفته نیز در نشستی مشترک در نیویورک با مدیران شرکت‌های تجاری، مالی و مخابراتی آمریکا، در مورد تهدیدهای سایبری و اقدامات دولت برای ارتقای توان دفاعی و تقویت امنیت کشور در این حوزه شرکت کرده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG