لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۱

مایک پنس: دولت پرزیدنت ترامپ یک «بحران سایبری» را به ارث برده است


مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست امنیت سایبری در شهر نیویورک به میزبانی وزارت امنیت داخلی ایالات متحده - ۹ مرداد ۱۳۹۷
مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در نشست امنیت سایبری در شهر نیویورک به میزبانی وزارت امنیت داخلی ایالات متحده - ۹ مرداد ۱۳۹۷

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در انتقادی غیرمستقیم از دولت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بابت دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، میگوید که دولت پرزیدنت ترامپ هنگامی که آغاز به کار کرد وارث یک «بحران سایبری» شد.

شبکه فاکس نیوز در گزارشی با این مقدمه نوشت، مایک پنس در نشست امنیت سایبری که سه شنبه شب در شهر نیویورک به میزبانی وزارت امنیت داخلی برگزار شد گفت متاسفانه دولت‌های قبل در حوزه دفاع سایبری طوری عمل کردند که مردم آمریکا ضرر دیده‌اند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد، در آغاز این دولت، از همان ابتدا روشن شد که ما یک بحران سایبری را به ارث برده‌ایم.

آقای پنس گفت دولت اوباما در سال‌های گذشته در نقض برخی موارد امنیتی عمده، مانند هک سامانه شرکت ایکوئیفکس – که اطلاعات نیمی از مردم به سرقت رفت – و هک اداره فدرال مدیریت کارکنان، که اطلاعات حدود ۱۸ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد، مقصر بود.

وی افزود، کاخ سفید تدابیری را اتخاذ خواهد کرد تا نظام امنیت سایبری کشور را ترمیم و از حملات مجدد جلوگیری کند. وی به دخالت روسیه در انتخابات دو سال پیش اشاره کرد و گفت دولت پرزیدنت ترامپ برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه تلاش خواهد کرد.

کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا نیز که در این نشست حضور داشت برخی تدابیر دولت را برای مقابله با تهدیدهای سایبری آتی معرفی کرد، که از آن جمله میتوان به تشکیل یک نیروی ضربتی برای تامین امنیت انتخابات میان دوره‌ای کنگره که قرار است در پائیز برگزار شود، اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG