لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۲

تمایل ۱۹ درصد رای دهندگان جمهوریخواه به کناره گیری ترامپ از انتخابات


سخنرانی آقای ترامپ در دانشگاه کارولینای شمالی
سخنرانی آقای ترامپ در دانشگاه کارولینای شمالی

بنا به یک نتایج یک نظرسنجی جدید، ۱۹ درصد رای دهندگانی که برای حزب جمهوریخواه ثبت نام کرده اند، خواستار کناره گیری دونالد ترامپ از رقابت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

طبق این نظرسنجی که از پنجم تا هشتم ماه اوت (مرداد) و میان ۳۹۶ رای دهنده ثبت نام شده برای حزب جمهوریخواه انجام شده، در حالی که حدود ۱۹ درصد خواستار برکناری ترامپ هستند، حدود ۷۰ درصد معتقدند که او باید به رقابت های انتخاباتی خود ادامه دهد، و ۱۰ درصد نیز بی طرف هستند.

روز چهارشنبه و به دنبال سخنان اخیر آقای ترامپ درباره حق حمل اسلحه، فشارها از سوی برخی جمهوریخواهان بالا رتبه برای برکناری آقای ترامپ از رقابت های انتخاباتی بالا گرفته است.

او روز سه شنبه در سخنانی اشاره کرد به این که هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات حق آنها برای خریدن و حمل اسلحه را سلب خواهد کرد و افزود فعالان اسلحه در آمریکا می توانند جلوی کلینتون را بگیرند.

حق مالکیت و حمل اسلحه توسط شهروندان آمریکایی متمم دوم قانون اساسی آمریکا را تشکیل می دهد.

این اظهارات آقای ترامپ با انتقادهای بسیاری در رسانه ها روبرو شد که معتقدند او خواستار ترور خانم کلینتون شده است. در حالی که تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون، دونالد ترامپ را خطرناک اعلام کرد، تیم انتخاباتی آقای ترامپ گفت که جمله او بد تعبیر شده است و منظورش فعالیت سیاسی بوده و نه ترور.

تیم انتخاباتی خانم کلینتون وبسایتی درست کرده که اختصاص داده شده به جمهوریخواهان و رای دهندگان مستقل تا با ثبت نام در آن حمایت خود از خانم کلینتون را نشان دهند. تا کنون ۵۰ جمهوریخواه و مستقل بالا رتبه وارد این لیست شده اند.

XS
SM
MD
LG