لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵

چشم امید دموکرات‌ها به سخنرانی اوباما در کنوانسیون ملی در روز چهارشنبه


اوباما یک ماه پیش رسما از کلینتون حمایت کرد
اوباما یک ماه پیش رسما از کلینتون حمایت کرد

با اعلام رسمی نامزدی هیلاری کلینتون از حزب دموکرات، طرفداران این حزب آمریکا امیدوارند که باراک اوباما در نطقی که قرار است روز چهارشنبه در مجمع ملی حزب دموکرات ایراد کند، به موفقیت هیلاری کلینتون در دمیدن روح تازه ای به حزب برای پیمودن باقی راه تا روز انتخابات کمک کند.

مقامات کاخ سفید می گویند آقای اوباما هنوز متن سخنرانی اش را به پایان نرسانده است. رئیس جمهوری آمریکا از چند هفته پیش کار بر متن نطقش را آغاز کرده بود.

اوباما که همچنان در حزب دموکرات محبوبیت بالایی دارد در این سخنرانی مهم، بر پیشرفت های کشور تحت دوره ریاست جمهوری خود تاکید خواهد کرد و دلایل خود برای آن که چرا معتقد است کلینتون باید چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا شود را برخواهد شمرد.

کلینتون به نوبه خود در این بده و بستان، گفته است که دستاوردهای اوباما را پیش خواهد برد.

کاخ سفید گفته است پیش بینی می شود که اوباما در سخنرانی که در مجمع ملی حزب متبوعش در فیلادلفیا ایراد خواهد کرد همچنین از این بگوید که چرا گمان می کند انتخاب دونالد ترامپ برای رهبری کشور، آمریکا را به "مسیری خطرناک" هدایت میکند.

اریک شولتز معاون مطبوعاتی کاخ سفید روز سه شنبه گفت: "رئیس جمهور از این خواهد گفت که ما به عنوان یک کشور چه هستیم و این که بهتر است متحد باشیم تا جدا افتاده."

اوباما در اولین حضورش در کمپین انتخاباتی کلینتون در پنجم ژوئیه، تاثیر چشمگیری بر کمپین کلینتون گذاشت.

او وزیر خارجه سابق خود را رهبری باهوش، بسیار مناسب، سخت کوش، قوی و پرشور معرفی کرد که از ملت حمایت خواهد کرد، به خانواده های کم درآمد کمک خواهد کرد، و منافع و ارزش های آمریکا را پیش خواهد برد.

XS
SM
MD
LG