لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

حمایت برنی سندرز و میشل اوباما از هیلاری کلینتون در روز اول کنوانسیون


میشل اوباما، الیزابت وارن و برنی سندرز
میشل اوباما، الیزابت وارن و برنی سندرز

در روز اول کنوانسیون ملی حزب دموکرات، جدی ترین رقیب هیلاری کلینتون از او حمایت کرد. برنی سندرز دوشنبه شب گفت هیلاری کلینتون یک رئیس جمهوری بی نظیر خواهد بود.

روز دوشنبه اولین روز کنوانسیون تحت تاثیر کناره گیری رئیس حزب دموکرات آغاز شد که بعد از ماجرای رسوایی ایمیل هایی به منظور ممانعت از حضور سندرز، حتی برای افتتاح کنوانسیون حضور نیافت. به جای او شهردار بالتیمور این کنوانسیون را افتتاح کرد.

در روز اول کنوانسیون دموکراتها، دهها سیاستمدار، فعال مدنی و چهره هنری سخنرانی کردند.

آخرین سخنرانی دوشنبه شب، برنی سندرز بود که از هیلاری کلینتون حمایت کرد. سناتور ایالت ورمونت در دو روز گذشته سعی کرد حامیان خود را متقاعد کند که به هیلاری کلینتون رای دهند.

آقای سندرز دوشنبه شب با تاکید بر قابلیت های کلینتون گفت هیلاری کلینتون کسی است که مسایل و دغدغه های مردم را جدی می گیرد.

سخنرانی و حمایت سندرز سه روز بعد از افشای ایمیل های برخی سران حزب دموکرات روی داد. براساس اسناد ویکی لیکس دبی واسرمن شولتز رئیس حزب و برخی دیگر در ایمیل هایی تلاش هایی داشته اند که هدف آن ممانعت از نامزدی نهایی سندرز در انتخابات بود.

بعد از این اتفاق خانم واسرمن شولتز کناره گیری کرد و حتی برای افتتاح کنوانسیون حاضر نشد.

هواداران سندرز از این اتفاق ناراحت بودند با این حال برنی سندرز در ایمیلی به هوادارانش از آنها خواست که برای عدم پیروزی ترامپ متحد شود و به هیلاری کلینتون رای دهند.

برنی سندرز از کلینتون حمایت کرد؛‌ نگاهی به برنی سندرز در ۴۴ ثانیه.

آقای سندرز در بخش دیگر سخنانش گفت ویژگی مهم کلینتون این است که به دنبال اتحاد مردم از هر گروه و نژاد و مذهبی است. برعکس ترامپ که از هر فرصتی برای کینه پراکنی استفاده می کند.

میشل اوباما بانوی اول آمریکا نیز دوشنبه شب در سخنانی از کلینتون حمایت کرد. خانم اوباما به مسایل تربیتی جوانان در آمریکا اشاره کرد و گفت ما باید به کسی رای بدهیم که بتواند نوجوانان ما را در چهارسال و هشت سال آینده تکان بدهد و به پیشرفت وا دارد.

بانوی اول آمریکا افزود:‌ می توانیم تکیه بدیم و بگوییم همه چیز درست می شود. باید کاری کنیم که چهارسال و هشت سال پیش کردیم.

الیزابت وارن سناتور ماساچوست هم در سخنانی از خانم کلینتون حمایت کرد. او که از نظر فکری به سندرز نزدیک است، گفت بین یک نفر که همیشه به منافع شخصی فکر می کند و نفر دوم که همیشه خدمت کرده، من به هیلاری رای می دهم.

چرا حمايت سناتور «اليزابت وارن» از هيلاري كلينتون مهم است؟

اما سخنران کلیدی شب اول ،کوری بوکر اولین سناتور آمریکایی-آفریقایی تبار از ایالت نیوجرسی بود.

او گفت نمی شود شما کشورتان را دوست داشته باشید اما مردم کشور تان را دوست نداشته باشید. او به سخنان ترامپ اشاره کرد و گفت او به جای اتحاد، مردم آمریکا را از هم جدا کرده است.

بوکر گفت اگر می خوای سریع بری، تنها برو. اگر می خوای طولانی برو،‌ با بقیه برو.

XS
SM
MD
LG