لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۹

سندرز: ترامپ برای آینده کشور ما خطرناک است


طرفداران برنی سندرز روز یکشنبه در حمایت از او در فیلادلفیا راهپیمایی کردند
طرفداران برنی سندرز روز یکشنبه در حمایت از او در فیلادلفیا راهپیمایی کردند

سناتور برنی سندرز روز دوشنبه در سخنانی که در فیلادلفیا و در جمع صدها تن از هواداران خود ایراد کرد، از نامزدی هیلاری کلینتون حمایت کرد. او گفت "انقلاب سیاسی" او بزرگتر از تنها یک چرخه انتخابات است.

او گفت: "این کمپین فقط برای انتخاب رئیس جمهوری نیست... بلکه به معنای ساختن جنبش تغییر و تحول کشور است."

او قرار است عصر سه شنبه در کنوانسیون ملی حزب دموکرات سخنرانی کند. سخنان سندرز بارها با شعار "برنی دوستت داریم" شنوندگان قطع شد.

سندرز گفت: "باید برای شکست دادن دونالد ترامپ تلاش کنیم و باید هیلاری کلینتون و تیم کین را انتخاب کنیم. ترامپ قلدر و عوام فریب است. او خودرایی و نفرت را محور کمپین خود قرار داده است." سناتور ایالت ورمونت همچنین گفت "ترامپ برای آینده کشور ما خطرناک است."

برنی سندرز درباره رسوایی ایمیل های داخلی اعضای رده بالای حزب دموکرات علیه خودش که روز یکشنبه توسط وبسایت افشاگر ویکی لیکس فاش شد و استعفای دبی واسرمن شولتز رئیس کمیته حزب را به دنبال آورد گفت: "همانطور که می دانید دبی واسرمن شولتز دیروز استعفا کرد. استعفای او امکان رهبری جدید در سطح بالای حزب دموکرات را ایجاد می کند و درها را به روی افرادی که خواستار تغییر واقعی هستند باز می کند."

بیشتر بخوانید:
شکاف در حزب دموکرات پیش از برگزاری کنوانسیون ملی حزب با درز ایمیل ها به ویکی‌لیکس

شولتز که قرار بود ریاست برگزاری کنوانسیون دموکرات در فیلادلفیا را داشته باشد در این رویداد عمده حزبی سخنرانی نخواهد کرد.

برنی سندرز و میشل اوباما بانوی اول آمریکا قرار است عصر دوشنبه در مجمع ملی حزب دموکرات سخنرانی کنند.

XS
SM
MD
LG