لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۳

کاخ سفید در واکنش به اظهارات ترامپ: انتخابات عادلانه خواهد بود


جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید

سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه اعلام کرد که انتخابات در آمریکا عادلانه برگزار می شود و مردم باید به روند برگزاری انتخابات اعتماد داشته باشند.

به گفته جاش ارنست، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به صحت و سلامت انتخابات ریاست جمهوری اعتماد کامل دارد و دیگران نیز باید به آن اعتماد کنند.

سخنان سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری امروز پاسخی بود به پرسش های خبرنگاران در رابطه با پیش بینی اخیر دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه از احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری پائیز آینده در آمریکا.

آقای ترامپ پیشتر در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر کولومبوس ایالت اوهایو از احتمال تقلب علیه او در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر ابراز نگرانی کرد، اما جزئیاتی درباره دلایل این نگرانی ارائه نداد.

به گفته سخنگوی کاخ سفید، انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ نیز با شکایت برخی از طرفداران میت رامنی مبنی بر تقلب در رأی گیری ها علیه او روبرو شد. به گفته جاش ارنست چنین اتهاماتی درباره انتخابات در آمریکا "بی سابقه نبوده" و اغلب از سوی کسانی مطرح می شود که در انتخابات پیروز نشده اند.

دونالد ترامپ در همایش های انتخاباتی خود سخنان جنجال برانگیز زیادی به زبان آورده است. اظهارات اخیر او درباره والدین سرباز مسلمان کشته شده در عراق، و همچنین پیشنهاد تغییر حرفه به دخترش به دنبال اتهامات مبنی بر تبعیض جنسی در محیط کار، تنها دو نمونه از این سخنان هستند.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی که شبکه خبری سی.ان.ان روز دوشنبه منتشر کرد، حدود ۵۷ درصد از رأی دهندگان زن در آمریکا طرفدار هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات و حدود ۳۷ درصد حامی دونالد ترامپ هستند.

XS
SM
MD
LG